AUDYCJE 96 FM:Kultura

Partia nowoczesna, ale czytanie zawsze tradycyjne! [ Zielona Góra czyta z Indexem ]

Na antenie Akademickiego Radia Index bywa często, ostatnio próbuje walczyć z zapowiadaną przez rząd reformą edukacji i likwidacją gimnazjów.Charakter dzisiejszego spotkania, mimo że pośrednio również dotyczy edukacji, jest bardziej osobisty. Kto przyjął zaproszenie do kolejnego odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem? Posłuchajcie.

 

Aleksandra Mrozek, rzecznik prasowy Nowoczesnej w naszym regionie, pięknie mówi o swoim rodzinnym domu. Mieszkało w nim kilka pokoleń, książka zaś była traktowana priorytetowo.

Zielona Góra czyta z Indexem 02.03.2017 r. cz.1

Jeszcze do niedawna w Polsce rodziny wielopokoleniowe były zjawiskiem powszechnym, niestety były staje się tutaj słowem kluczowym. Często, obecni wówczas dziadkowie, stanowili kopalnię wiedzy. Szacunek nie tylko do książki, ale właśnie do seniorów był czymś naturalnym. Jak jest dzisiaj? Nad czym ubolewa gość 27. odcinka audycji Zielona Góra czyta z Indexem?

Zielona Góra czyta z Indexem 02.03.2017 r. cz.2

Dzisiejszy świat przyspieszył i płacimy za to wysoką cenę. Czy da się w ogóle powrócić do tego, co było? Czy współczesny młody człowiek z chęcią będzie czytał w całości dzieła Sienkiewicza, Prusa czy Mickiewicza? Aleksandra Mrozek odpowiada twierdząco. Podkreśla tutaj ogromną rolę nauczycieli.

Zielona Góra czyta z Indexem 02.03.2017 r. cz.3

Nauczyciele głowią się nad tym, jak zachęcić młodych do czytania i często im się to udaje. To ciężka praca, ale dla pasjonatów nie ma rzeczy niemożliwych. A może nie było, bo kiedy tak często zmienia się kanon lektur, czy nauczyciel sam nie czuje się zagubiony?

Zielona Góra czyta z Indexem 02.03.2017 r. cz.4

Nie uniknęliśmy jednak tematu reformy edukacji i zmian w polityce. Na szczęście, mimo że wszystko się w życiu zmienia, miłość do książek pozostaje. Posłuchajcie – między innymi – o tym, że na czytanie zawsze jest czas.

Zielona Góra czyta z Indexem 02.03.2017 r. cz.5

U nas ten czas właśnie nadszedł.

 
“Quo vadis” czyta Aleksandra Mrozek:

Udało się. Winicjusz i Ligia znów razem. Rozmawiają w ogrodzie. Jest pięknie i romantycznie. Czy równie romantyczny wydaje się wam kolor orzechowy? Takie są właśnie oczy Petroniusza. Zagadka sprzed tygodnia rozwiązana. Nagroda lutowa wędruje do Pani Jadwigi Jóźwiak, a my bawimy się dalej. Kolejny miesiąc i nowe szanse na wygranie książki.

Pytanie na dzisiaj? Którym z kolei mężem Poppei był Neron? Piszcie w prywatnej wiadomości na fanpage’u Zielona Góra czyta z Indexem.

 

Słyszymy się już w czwartek o 10.30 na fali 96 fm!

 
Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: