AUDYCJE 96 FM:KULTURA:

Pamiętamy o uznanych mieszkańcach. Zielonogórskie Zaduszki w muzeum [Audycja Ekspozycje]

Odrobinę listopadowej refleksji zapewni nam Muzeum Ziemi Lubuskiej. Tradycyjnie w gmachu przy alei Niepodległości wspominani będą wybitni mieszkańcy miasta. Przed nami kolejne Zielonogórskie Zaduszki.

W ciągu ostatniego roku pożegnaliśmy chociażby wiele osobistości kultury. To m.in. Ryszard Peryt, Irena Linkiewicz, Gerard Nowak czy Jadwiga Korcz-Dziadosz. Wieczór wspomnień poprowadzi dr Izabela Korniluk.

Przyjaciele tychże osób będą wspominali swoich znajomych. To nie jest tylko przedstawienie życiorysu. To jest po prostu opowieść o osobie, z którą miało się pewne kontakty. Czasami są one frywolne, czasami wesołe. Polega to na tym, żeby jeszcze bardziej poznać daną osobę, nie tylko z działalności społeczno-kulturalnej, ale żeby stała się ona nam jeszcze bliższa poprzez te ciekawe wspomnienia. Mają one przedstawić tę osobę i sprawić, że nie zapomnimy o niej tak szybko.dr Izabela Korniluk, Muzeum Ziemi Lubuskiej

Zielonogórzan, którzy rozsławiali miasto, będą wspominać m.in. dyrektor muzeum – Leszek Kania, dziennikarz Konrad Stanglewicz i Zofia Banaszak, prezes Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oprawę muzyczną zapewni kwartet Filharmonii Zielonogórskiej.

Zielonogórskie Zaduszki odbędą się 7 listopada o godzinie 18:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: