AUDYCJE 96 FM:

Ona jest ze snu? [Zielona Góra czyta z Indexem]

To już jest koniec, nie ma już nic? Co to, to nie! Kończy się wprawdzie drugi sezon audycji Zielona Góra czyta z Indexem, ale na pewno nie kończy się przygoda z czytaniem. Na koniec gość specjalny- Irina Brovko!

 

Wyobrażacie sobie Zieloną Górę bez Iriny Brovko? Może i ona jest jak ze snu, ale ubrana- na szczęście- w naszą zielonogórską codzienność. Lyada to jej dziecko i jednocześnie jedna z najbardziej  aktywnych fundacji w mieście. Sama Irina jest tak pełna energii, że działanie ma po prostu we krwi.Pochodzi z dużego miasta na Ukrainie, ale na szczęście pewnego dnia znalazła się tutaj. Posłuchajcie, jak wyglądała przygoda Iriny z językiem polskim.

Zielona Góra czyta z Indexem, 15.06.2018 r., cz. 1

Happeningi, gry miejskie, warsztaty – to niektóre z jej pomysłów.Brakuje jeszcze czytania na dachu, ale to Irina Brovko ma już za sobą. Na pewno wpływ na jej wyobraźnię miała literatura.Jak wyglądał jej dom w Charkowie? Czy w szkole było równie dużo lektur? I co ma wspólnego z tym wszystkim czytanie na dachu?

Zielona Góra czyta z Indexem, 15.06.2018 r., cz. 2

Porozumiewanie się to jedno, ale czy równie łatwo jest jej czytać książki w naszym języku? Na pewno, dzięki córce, ma okazję poznawać lektury szkolne. Które książki ją zafascynowały?

Zielona Góra czyta z Indexem, 15.06.2018 r., cz. 3

Irina Wesele Wyspiańskiego- w całości- dopiero pozna, ale dla nas przeczytała zakończenie dramatu.

Zielona Góra czyta z Indexem, 15.06.2018 r., cz. 4

Nagroda miesiąca wędruje do Jolanty Kapłon.

Odwiedzajcie nas na fanpage’u.

Wracamy we wrześniu!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X