AUDYCJE 96 FM:LUBUSKIE:

Od pomocy potrzebującym do… naleśników. Tak działa fundacja „Perspektywa” [Rozkręcamy społeczny biznes]

W audycji „Rozkręcamy społeczny biznes” co tydzień prezentujemy jedno z lubuskich przedsiębiorstw społecznych. Bohaterem ostatniego odcinka programu była fundacja „Perspektywa” z Żar.

Organizacja powstała we wrześniu ubiegłego roku. Skupia się na pomocy dzieciom i osobom starszym.

Celami naszej fundacji są między innymi działania na rzecz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, jak i materialnej, działania na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, starszych oraz po prostu takich, którzy zostali dotknięci trudną sytuacją życiową. Udało nam się już wziąć udział w kilku akcjach pomagających wesprzeć takie osoby. Między innymi były akcje pomocy dla dzieci z domów dziecka, osób starszych oraz pomocy opieki społecznej.

Fundacja „Perspektywa” prowadzi także naleśnikarnię. Początki tego biznesu przypadły akurat na moment, w którym lokale gastronomiczne musiały przestrzegać obostrzeń z powodu epidemii.

Działalność rozpoczęła się z początkiem kwietnia, wtedy już akurat weszły pierwsze obostrzenia. Nie mogliśmy zaprosić ludzi do lokalu, została tylko możliwość wynosów i dowozów. Jak na sam początek otwarcia, był to dla nas strzał w kolano. Nie ukrywam, że byliśmy troszkę przerażeni tą sytuacją, jak to wszystko się dalej potoczy, ale na szczęście, ku naszemu zaskoczeniu, klientów nam nie brakowało.

Więcej o fundacji „Perspektywa” – w całej audycji na radiowym Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X