AUDYCJE 96 FM:

New York, New York! [ Martyna w USA]

Kiedyś Liza Minnelli pięknie śpiewała utwór o mieście, które nigdy nie śpi, więc jeśli i wy chcecie zwiedzić Nowy Jork, zapraszamy. Dzisiaj kierownikiem wycieczki jest Martyna Nadstoga.

 

Nowy Jork. Miasto marzeń, które znamy często jedynie z filmów. Okazuje się, że podróże do Stanów nie są już taką abstrakcją jak kiedyś. Wśród znajomych Martyny ze studiów są tacy, którzy nie przyjechali w ramach programu “Work and travel USA”,
ale po prostu wpadli odwiedzić miasto. No cóż, jak wybieracie się na taki wypad, warto zadbać o przewodnik.

Martyna w USA, 03.07.2017 r., cz. 1

Nie trzeba dobrej pogody, żeby zwiedzać. Co na początek proponuje Martyna?

Martyna w USA, 03.07.2017 r., cz. 2

Jak słyszeliście można obejrzeć to całkowicie za darmo, a tuż obok znajduje się piękny park.

Martyna w USA, 03.07.2017 r., cz. 3

Parków w Nowym Jorku jest w ogóle bardzo dużo. Najbardziej popularny jest oczywiście Central Park, ale posłuchajcie, jakie wrażenie zrobił na Martynie jeden z najbardziej nietypowych na świecie ( powstał na miejscu linii kolejowej i znajduje się ok. 9 m nad ziemią) – chodzi o High Line.

Martyna w USA, 03.07.2017 r., cz. 4

High Line w krótkim czasie stał się jednym z najmodniejszych zakątków na Manhattanie, ale równie modne są kolejne miejsca, o których mówi nasza DJka.

Martyna w USA, 03.07.2017 r., cz. 5

Most Brooklyński, Piąta Aleja, Broadway- same nazwy brzmią bajkowo dla tych, którzy wciąż jedynie marzą, by zobaczyć to miasto. Dokąd jeszcze warto się wybrać?

Martyna w USA, 03.07.2017 r., cz. 6

Na koniec Łuk Waszyngtona, który znajduje się w parku Washington Square. Od niego zaczyna się słynna Piąta Aleja. Są tacy, którzy twierdzą, że to, co warte obejrzenia znajduje się przy głównej ulicy – Broadwayu, no i może na kawałku Piątej Alei. Zdecydowanie wolelibyśmy sprawdzić to sami, dlatego wskazówki Martyny są niezwykle cenne. Posłuchajcie, jak się przemieszczać w tym wielkim mieście, aby było bezpiecznie.

Martyna w USA, 03.07.2017 r., cz. 7

 

I want to wake up in a city, that never sleeps…

Kolejny odcinek już za tydzień na 96 fm!

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: