AUDYCJE 96 FM:

Maturalnie, że książki są cudowne![ Zielona Góra czyta z Indexem ]

Dzisiaj o 09.00 ruszyły matury. Język polski to pierwszy przedmiot, z którym zmierzyli się absolwenci szkół ponadgimnazjalnych. Nie bez przyczyny zatem- nasz dzisiejszy gość- to nauczycielka języka polskiego, która na co dzień pracuje z maturzystami.Czy udało jej się przewidzieć temat?

 

Około 284 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło z rana do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. Ten składa się z dwóch części. Najwięcej stresu młodzi mają przed napisaniem tekstu własnego w oparciu o przeczytane lektury, a z tymi różnie bywa. Nasz gość, Arleta Wyrwa, nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze wyjaśnia, dlaczego nie zdecydowała się na to, by przewidzieć tegoroczne tematy maturalne.

Zielona Góra czyta z Indexem 04.05.2017 r., cz. 1

My już wiemy, że średniowiecznego rycerza nie było, ale za to pojawiły się fragmenty Ziemi, planety ludzi Antoine’a de Saint-Exupery’ego.

 
Nauczyciel polskiego czyta dużo, szczególnie wypracowań. Kiedy zatem znajduje czas na czytanie dla przyjemności? Oto sposoby naszego gościa na to, by móc spokojnie poczytać.

Zielona Góra czyta z Indexem 04.05.2017 r., cz. 2

Co na co dzień czyta nasz gość? Czy jest książka, która jest wyjątkowa, a może taka, którą warto zabrać  na bezludną wyspę? Posłuchajcie.

Zielona Góra czyta z Indexem 04.05.2017 r., cz. 3

A wy, jaką książkę zabralibyście na bezludną wyspę? Tak brzmi dzisiejsze pytanie konkursowe. Piszcie w prywatnej wiadomości na naszym fanpage’u Zielona Góra czyta z Indexem. Nagroda kwietniowa wędruje do Dominiki Pągowskiej.

 
Życie polonisty bez książki jest niewyobrażalne, chociaż , w co niektórym trudno uwierzyć, to naprawdę zwyczajni ludzie, którzy rozumieją, że nie wszyscy kochają czytać. Pani Arleta opowiedziała o tym, jak to było z przygodą czytania w jej rodzinie.

Zielona Góra czyta z Indexem 04.05.2017 r., cz. 4

Wniosek? Książka musi mieć to coś. Quo vadis  z pewnością do takich pozycji należy, dlatego pora poczytać.

Quo vadis” czyta Arleta Wyrwa:

Zielona Góra czyta z Indexem 04.05.2017 r., cz. 5

Kolejny odcinek już w czwartek o 10.30 na fali 96 fm!

 
Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: