UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Znikną dziekanaty. Ich miejsce zajmą BOS-y. Co to oznacza dla studentów?

Zmiany w administracyjnej strukturze Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dotychczasowe dziekanaty zastąpią cztery BOS-y, czyli Biura Obsługi Studentów. Będą to miejsca, gdzie swoje sprawy załatwią studenci, doktoranci, a także uczestnicy studiów podyplomowych i kursów dokształcających. 

Każdy BOS będzie obsługiwał około 3 tys. studentów i to właśnie dla ich wygody będzie znajdował się blisko bazy dydaktycznej. Jeżeli chodzi o dziekanów, będą oni mieli swoje siedziby w dotychczasowych miejscach, ale przy każdym BOS-ie znajdzie się pokój – wspólny dla kilku prodziekanów ds. studenckich wymieniających się zgodnie ze stałym, tygodniowym harmonogramem dyżurów.

Cel, jaki przyświecał władzom uczelni, żeby dokonać zmiany, to jest przede wszystkim ujednolicenie sposobu obsługi studentów. Tak żeby na całej uczelni, na wszystkich wydziałach, te procedury były identyczne. Tym samym będzie to podniesienie jakości obsługi studentów. 

W sumie powstaną cztery Biura Obsługi Studentów. BOS 1, nazywany niebieskim, będzie obsługiwał Wydział Nauk Społecznych, Wydział Humanistyczny, Wydział Prawa i Administracji. Drugi BOS – zielony – będzie dla Wydziałów: Mechanicznego, Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Nauk Biologicznych, Artystyczny, Matematyki, Informatyki i Ekonometrii oraz Fizyki i Astronomii.  Kolor fioletowy zarezerwowano dla trzeciego Biura Obsługi Studentów. Chodzi tutaj o kierunki Wydziałów: Ekonomii i Zarządzania, Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Ostatni, czwarty BOS, przyjmie kolor pomarańczowy i będzie punktem obsługi Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Mamy nadzieję, że znikną już słynne, legendarne wręcz kolejki przed dziekanatami. Praca zostanie zdecydowanie usprawniona. A spraw, które studenci załatwiają w tej chwili osobiście w dziekanacie, jest zdecydowanie coraz mniej. Dlatego też nie ma potrzeby utrzymywania 13 dziekanatów, tak jak było do tej pory. 

Już niedługo na stronach internetowych wydziałów w zakładce „Biuro Obsługi Studenta” pojawią się szczegółowe informacje na temat BOS-ów. Zanim to jednak nastąpi wszystko będzie działać według obecnego porządku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: