SPORT:ZIELONA GÓRA:

ZKS Palmiarnia wraca do gry. Na Akademię Zamojską wyjdzie z Matsushitą

Dziś (tj. we wtorek, 7 lutego) początek rundy rewanżowej w Lotto Superlidze tenisistów stołowych. ZKS Palmiarnia Zielona Góra zmierzy się z Akademią Zamojską Zamość. W pierwszej rundzie spotkanie w Zamościu zakończyło się zwycięstwem zielonogórzan 3:1.

W jakim składzie zagrają zielonogórzanie? To pytanie do trenera Lucjana Błaszczyka.

Będziemy podejmować ją w optymalnym składzie, z Japończykiem Matsushitą. Przez to, że grudziądzanie wygrali trzy mecze z czołową trójką ligi, wypchnęli nas z play-offów i nadal musimy walczyć w optymalnym składzie, żeby zapewnić sobie utrzymanie w Lotto Superlidze.

W rundzie rewanżowej ekipa Lucjana Błaszczyka rozegra w sumie sześć spotkań. ZKS znalazł się w tzw. grupie spadkowej, z której najlepszy zespół dołączy później do grona ekip walczących o medale, ale cztery najsłabsze spadną z ligi. Zdaniem Błaszczyka zapowiada się bardzo wyrównane spotkanie.

To są dwie równe drużyny. W ekipie Zamościa gra zawsze groźny Piotr Chodorski, jest doświadczony Anglik Andrew Baggaley, a także medalista młodzieżowych mistrzostw Polski Przemysław Walaszek. Zapowiada się wyrównany pojedynek, ze wskazaniem na nas.

Początek wtorkowego spotkania w hali WOSiR w Drzonkowie o 18:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00