ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra zmieni swoje granice

Zielona Góra zmieni swoje granice. Nie są to może wielkie zmiany i dotyczą terenów leśnych, ale warto je odnotować. Chodzi o zamianę kilku działek z gminami Czerwieńsk i Otyń.

W tej sprawie miasto chce niebawem zorganizować konsultacje z zainteresowanymi mieszkańcami. Jak powiedział Radiu Index Piotr Barczak, przewodniczący Rady Miasta, zamiana z Czerwieńskim jest związana z planowaną dużą inwestycją, do której szykuje się nasze miasto.

Chodzi o odcinek drogi i teren kilku działek, który umożliwi przeprowadzenie obwodnicy zachodniej.  A część tej obwodnicy przechodzi przez parę działek gminy Czerwieńsk. Chodzi o to, by należał on do miasta, wtedy zarządzanie byłoby łatwiejsze. 

Miasto w zamian odda swoje działki. Jeśli chodzi o drugą z gmin, Otyń. sprawa dotyczy komunikacji mieszkańców miejscowości Ługi i Ługowo.

To odcinek drogi od Ługowa, jest odcinek który łączy nie tylko samą Zieloną Górę, ale także Ługi i Otyń. Chodzi o przekazanie części tego terenu.

O konsultacjach z mieszkańcami ostateczną decyzję dotycząca zmian podejmie administracja rządowa. W przypadku szybkich konsultacji taka decyzja jest formalnością.

Download (PDF, 1.4MB)

Download (PDF, 2.42MB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00