ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra kontra Gorzów! W czym? W tenisie ziemnym

Zielona Góra ponownie będzie jednym z czternastu miast w Polsce, gdzie odbędzie się kolejna edycja Narodowego Dnia Tenisa.

W Zielonej Górze dojdzie m.in. do lubuskich derbów. Co jeszcze będzie działo się na kortach przy ul. Sulechowskiej? O tym Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Narodowy Dzień Tenisa jest to święto polskiego tenisa – młodzieżowego, dorosłego i amatorskiego. Zaszczyt dostąpienia organizacji tej imprezy otrzymała Zielona Góra. Tutaj od 10:00 mnóstwo atrakcji, dla młodszych, dla starszych, dla kibiców. Imprezę rozpocznie mecz Gorzowa pod przewodnictwem senatora Władysława Komarnickiego, z Zieloną Górą, którą będzie reprezentował prezydent Janusz Kubicki. Przyjedzie nasza reprezentantka, Martyna Kubka, która pogra z dziećmi.

Oprócz tego zostaną rozegrane eliminacje „Talentiady”, czyli rozgrywek dla dzieci do 10. roku życia. Narodowy Dzień Tenisa w Zielonej Górze w niedzielę, 5 września od 10:00 do 16:00.

Dodajmy jeszcze, że to niejedyny tenisowy akcent w tym roku. W dniach 10-11 grudnia w Zielonej Górze, w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego odbędzie się towarzyski mecz Polska-Czechy, w wydaniu męskim i kobiecym. Organizatorzy spodziewają się Igi Świątek i Barbory Krejčíkovej, czyli ostatnich mistrzyń kobiecego turnieju French Open.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: