ZIELONA GÓRA:

Zesłańcy Sybiru patronem Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze [WIDEO]

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze ma już patronów. Dziś, punktualnie o 11, odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Zesłańców Sybiru. Podniosła gala odbyła się w Filharmonii Zielonogórskiej.

Nadanie placówce imienia Zesłańców Sybiru nie przez przypadek odbyło się właśnie teraz. Kilka dni temu, dokładnie 17 września, obchodzony był Światowy Dzień Sybiraka. Uroczystość nadania imienia wpisała się więc w tegoroczne obchody. Mówi Bożena Bogucka , dyrektorka Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze.

Imię Zesłańców Sybiru jest dla nas ogromnym wyzwaniem, bo kształtując postawy patriotyczne młodzieży, chcemy zachować pamięć właśnie o tych osobach. Polakach, którzy przechodzili trudną drogę z Syberii do Polski. Wykazali się wytrwałością. Patriotyzmem. Hartem ducha. Chcemy te wartości przekazać naszej młodzieży. 

Obecnie w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze uczy się niemal 3 tysiące osób. I choć kształcą się na różnych specjalnościach, to większość z nich jest zgodna w kwestii wyboru patronów ich szkoły.

Dodajmy, że Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze istnieje od 53 lat.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00