ZIELONA GÓRA:

Zamknięte ulice w czasie Winobrania. Gdzie nie dotrzemy autem?

Winobranie to czas zabawy, ale również utrudnień drogowych. Na deptaku przybywa stoisk, a na parkingu przed Centrum Biznesu wciąż rozstawia się park rozrywki. Kierowcy nie mogą więc pozostawić aut w tym miejscu. Sprawdźmy, które ulice będą zamknięte w trakcie dni Zielonej Góry.

O zamknięciu ulic i placów na czas dni Zielonej Góry mówi Zdzisław Strach, prezes Centrum Biznesu.

Generalnie wyłączamy na czas Winobrania cały deptak. Dla potrzeb jarmarku winobraniowego wyłączamy – począwszy od lunaparku, idąc w kierunku ratusza – aleję Niepodległości, następnie w dół i w górę ulicę Kupiecką, ulicę Żeromskiego, plac wokół ratusza, czyli ulicę Stary Rynek, ulicę Adama Mickiewicza i Pod Filarami.

Auta można zaparkować przy Filharmonii Zielonogórskiej, a także ulicy Kasprowicza, Ciesielskiej czy Chopina.

Praktycznie wszystkie parkingi są dostępne, z wyjątkiem parkingu przy Centrum Biznesu. To samo, jeśli chodzi o postoje taxi – wszystkie zostały zachowane w dotychczasowym miejscu, z wyjątkiem tego postoju, który przed Winobraniem był zlokalizowany na ulicy Plac Bohaterów. Jest on przeniesiony niedaleko – są zorganizowane trzy miejsca postojowe na ulicy Bankowej. Ważną rzeczą są oczywiście winobusy. Zawsze generowały nam wielki tłok pod Palmiarnią. W tym roku po raz pierwszy, pilotażowo, robimy przystanek dla winobusów na zatoczce przy filharmonii.

Utrudnienia w ruchu w związku z Winobraniem będą trwać do 17 września. Cały komunikat o zamknięciu ulic znajduje się poniżej.

Download (DOC, 117KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: