SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zagrali słabo i przegrali. AZS bez szans w meczu z Tęczą Kościan [WIDEO]

Słaby mecz i porażka szczypiornistów Olimpu-u AZS-u Zielona Góra. W meczu 5. kolejki rozgrywek pierwszoligowych akademicy ulegli Tęczy Kościan 26:36 (13:21).

Tylko początek spotkania miał wyrównany przebieg. Od stanu 4:4 goście zaczęli odjeżdżać, głównie za sprawą skutecznego Krzysztofa Meissnera. Lider Tęczy w całym meczu zdobył aż 15 bramek. Gospodarze grali wolno, schematycznie, bez wiaty we własne umiejętności. Przyjezdni grali swoje i już do przerwy prowadzili różnicą ośmiu goli.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. AZS odrobił wprawdzie część strat, zmniejszył przewagę do sześciu bramek, ale na więcej nie było stać gospodarzy. W pewnym momencie Tęcza wyszła nawet na dwunastobramkowe prowadzenie ostatecznie zwyciężając różnicą dziesięciu goli.

Najwięcej bramek dla AZS-u zdobyli: Hubert Kamiński i Alan Młynkowiak po pięć. Była to czwarta porażka akademików w tegorocznych rozgrywkach I ligi.

Warto dodać, że przed meczem pożegnano Cypriana Kociszewskiego, który przez 17 lat reprezentował barwy AZS-u. Numer “5”, w którym grał popularny “Cypis” został zastrzeżony.

Z Cyprianem Kociszewskim będziemy rozmawiać w najbliższej “Szatni Akademików”. Początek audycji środę o godzinie 11.15.