KULTURA:LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Zabytki idą… z duchem czasu! Zobaczysz je na Facebooku

W czerwcu, na Facebooku zaczął działać fanpage Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Jest on prowadzony przez dr Barbarę Bielinis-Kopeć.

Do tej pory źródłem informacji o lubuskich zabytkach była jedynie strona internetowa www.lwkz.pl, która jest, pomimo konta na portalu Facebook, wciąż aktywna.

Znajdziemy tam fotografie i opisy zabytków naszego regionu, a także informacje o prowadzonych pracach i planowanych wydarzeniach związanych z zabytkami.

Jakiś czas temu, sama założyłam profil na Facebook’u. Zauważyłam, że to jest przydatne, interesujące. Można śledzić różne wydarzenia, ale można też zobaczyć co się dzieje w Polsce. Można zareagować mając sygnały, że gdzieś niszczeje jakiś zabytek. Prywatnie, dołączając do pewnych grup na portalu, miałam świadomość, że to poszerza moją wiedzę i jest pewną wartością.dr Barbara Bielinis-Kopeć, Lubuska Konserwator Zabytków

Okazuje się, że wielu użytkowników śledzi losy dawnych budowli.

Z wielką przyjemnością zaobserwowałam, że ludzie reagują na wszelkie informacje promujące zabytki czy różnego rodzaju wydarzenia. Od lat robiłam to na naszej stronie, zachęcam do odwiedzania również jej.dr Barbara Bielinis-Kopeć, Lubuska Konserwator Zabytków

Jednym z najbliższych wydarzeń upublicznionych na fanpage’u są Europejskie Dni Dziedzictwa, które odbędą się 7 września we Wschowie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: