ZIELONA GÓRA:

Za tydzień rusza Winobranie! Zobacz program

Załóż maseczkę, nie bądź ponury, wtedy skorzystasz z dobrodziejstw kultury – takie hasło widnieje na plakacie informującym o tegorocznej edycji Winobranie. Świętowanie obchodów dni miasta rozpoczyna się w kolejną sobotę, 5 września i potrwa do niedzieli, 13 września.

Organizatorzy mówią wprost, że to Winobranie skromniejsze niż w ostatnich latach. Powodem oczywiście koronawirus. W programie wciąż jednak dzieje się dużo. Poniżej cały program tegorocznych Dni Zielonej Góry:

 

SOBOTA, 5 września:

KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚW. URBANA I (ul. Braniborska 17)

godz. 19:00 Uroczysta Msza Święta w intencji władz i mieszkańców Miasta

WINOBRANIOWY KONCERT SYMFONICZNY (Plac przed Filharmonią)

godz. 19:00 „Kolorowa symfonika” winobraniowy koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent

Czesław Grabowski, w programie: muzyka symfoniczna, popularna, rozrywkowa i filmowa

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 21:00 Pedro Calderón de la Barca „Księżniczka na opak wywrócona” reż. Robert Kuraś

Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry – Przekazanie przez Prezydenta kluczy do bram miasta Bachusowi

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno

Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),

„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00 „(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00  „WinoGranie” DJ’s Set Tanlife

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00;

w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:45

Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:45

Winnica „Saganum” w Żaganiu- WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:45

Winnica „Cantina” w Mozowie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Miłosz” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

Winnica „Pod Wieżą” w Trzebule – WinoBus nr 2: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

Winnica „Saganum” w Żaganiu – WinoBus nr 3: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:30

WinoBusy w rygorze sanitarnym

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz

Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17:00 „Pandemiczny spacer od kaplicy do piwnicy. Pięć pandemicznych win w krajobrazie Rodelandu” obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia i Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 22:00 Strefa animacji dla dzieci „Kraina Eksperymentów” (godz. 1700 – 1900), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Zgasa (godz. 1900 – 2200)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

godz. 11:00 – 13:00 “Mów mi wodzu! – budujemy wioskę indiańską”

HOLI – ŚWIĘTO KOLORÓW (Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego)

godz. 15:00 – 18:00 Holi – Święto Kolorów – baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów

IMPREZY SPORTOWE

godz. 8:30 Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 8:30 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w dwuboju nowoczesnym

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 9:00

Lubuskie strzelanie z broni czarno prochowej o Puchar Bachusa

Strzelnica Spectrum w Ciborzu (organizator: Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Spectrum, www.strzelnica-spectrum.pl)

godz. 9:00

II Turniej Winobraniowy w tenisie

Bajkowe Korty, ul. Kąpielowa 11 (organizator: Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, www.ztwl.pl)

godz. 9:00

Turniej piłki nożnej dla dzieci w ramach Wielkopolsko Lubuskiej Ligi Piłkarskiej

Boisko Orlik, ul. Botaniczna 50 (organizator: Akademia Piłkarska Falubaz, www.akademiafalubaz.pl)

godz. 10:00 Narodowy Dzień Tenisa

Korty MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 1000

Nordic Walking

zbiórka na parkingu przy Amfiteatrze im. Anny German (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 10:00

Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt

Zespół Edukacyjny nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków i Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze)

godz. 10:00

Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 11:00

Mecz piłki nożnej ligi młodzików TS Przylep vs. Start Płoty

Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 16:00

Mecz piłki nożnej Zorza Ochla vs. GKS Siedlisko

Stadion w Zielonej Górze-Ochli, ul. Zielonogórska 1 (organizator: LKS Zorza Ochla)

godz. 17:00

Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

godz. 19:00

Nocny Bieg Bachusa start i meta: Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze

w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 20:00 Koncert Winobraniowy „Misericordia salvati” wykonanie: Cappella Viridimontana, Michał Kocot (pozytyw) pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: Jan Sebastian Bach, Grzegorz Gerwazy Gorczycki

Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej (organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores”, www.ztscantores.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

NIEDZIELA, 6 września:

KONKATEDRA P.W. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)

godz.12:00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych, celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 12:00 „Od wiosny do zimy” reż. Katarzyna Kawalec-Dowgiałło

godz. 14:00 Przemek Szczotko

godz. 16:00 „Od wiosny do zimy” reż. Katarzyna Kawalec-Dowgiałło

godz. 16:30 Siostry Massier

godz. 18:00 „Ładne piosenki” program estradowy Teatru Rozrywki „Trójkąt”

godz. 20:00 „Małe Kino czyli poezja śpiewana na rockowo”

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 13:00 – 14:00 Boisko w Ługowie

godz. 14:30 – 15:30 Park w Kiełpinie

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków

  1. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno

Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),

„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set Lepiey

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej) bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Łukasz” w Wityniu koło Świebodzina – WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:45

Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Pod Wieżą” w Trzebule – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:45

Winnica „Cantina” w Mozowie – WinoBus nr 3: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17:00 „Poznaj smak Gruzji. Sześć win i podróż po Gruzji prawdziwej” obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl. Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia i Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – gry zespołowe (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle (One Man Army Rademenez Show) (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty) godz. 11:00 – 13:00 „Idzie zima! – robimy zapasy na zimę w wiosce indiańskiej”

IMPREZY SPORTOWE

godz. 8:30 Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 9:00 II Turniej Winobraniowy

Bajkowe Korty, ul. Kąpielowa 11 (organizator: Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, www.ztwl.pl)

godz. 10:00

Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt

Zespół Edukacyjny nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków i Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze)

godz. 10:00

Memoriał Michała Połczyńskiego turniej siatkarski

Hala ZSOiS, ul. Wazów 76 (organizator: Lubuski Związek Piłki Siatkowej, www.lzps.pl)

godz. 11:00

Mecz piłki nożnej ligi Juniora Starszego Lechia Zielona Góra vs. Czarni Witnica

Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 14:00 Mecz I Ligi Rugby Wataha RC Zielona Góra vs. RC Legia Warszawa

Stadion, ul. Wyspiańskiego 58 (organizator: Wataha Rugby Club Zielona Góra)

godz. 19:15 PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra vs. Fogo Unia Leszno

Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69 (organizator: ZKŻ SSA)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego;

degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl) od godz. 10:00

„Insect day” spotkaniami ze specjalistami, wystawa, warsztaty Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze, www.centrumprzyrodnicze.pl) godz. 17:00

„Winobraniowy Koncert w Ogrodzie” wykonanie: Espresso Doppio & Michał Hadasik z gościnnym udziałem Jacka Olejarza

Giuseppe Antonacci (gitara, śpiew), Luigi Leoni (gitara), Michał Hadasik (piano), Jacek Olejarz (instrumenty perkusyjne)

Ogród Botaniczny i Mini ZOO, ul. Botaniczny 50A (organizator: Ogród Botaniczny i Mini ZOO, www.minizoo-zielonagora.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

PONIEDZIAŁEK, 7 września:

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 16:00 Studio Tańca KeepOn! Dancing

godz. 17:00 „Sounds of Grenn”

godz. 18:30 Pendofsky

godz. 20:00 „Od Sinatry do Presleya” Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego i Krzysztof Kiljański

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),

„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set Chris Grubizna

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej) bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Cantina” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Saganum” w Żaganiu – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:45

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – zabawy teatralne (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Skoor’y i utalentowanego aktora, podróżnika i tancerza Breaking oraz stylu Rocking (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty) godz. 16:00 – 18:00

„Bizony nadchodzą – polowanie na grubego zwierza”

WYSTAWY

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”,

„Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

WTOREK, 8 września:

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 15:00 Wokaliści ze Studium Wokalnego Tonika

godz. 15:30 Studio Tańca Street Dance

godz. 16:00 Studio Mieszkalska

godz. 17:00 Justyna Kokot

godz. 18:30 Paulina Gołębiowska

godz. 20:00 Misia Furtak

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków

  1. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa”

(Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule),

„Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica),

„Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja

Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set Hannah

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK od godz. 1000 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci zabawy muzyczne, kraina instrumentów (eko instrumenty) (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem KACZOREXA (Włoclawek)

– zwycięzca programu Got To Dance (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

godz. 16:00 – 18:00

„Ślady „białych stóp”- tropimy wroga”

IMPREZY SPORTOWE

godz. 14:30 58. Mityng Winobrania 2020

Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)

godz. 17:00 X Winobraniowy Turniej Speedrowerowy 2020 – eliminacje

Tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101 przy Szkole Podstawowej nr 2 (organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”,

„Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

ŚRODA, 9 września:

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 15:00 – 15:30 Bolero

godz. 15:30 – 16:00 Raculanki

godz. 16:00 – 16:30 Nasz Łężyca

godz. 1700 – 1800 Marek Sitarski

godz. 18:30 – 19:30 Małgorzata Szapował

godz. 20:00 – 21:30 Mateusz Krautwurst

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 19:00 – 20:00 Świetlica w Jeleniowie (Jeleniów 26A)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru),

„Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule),

„Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica),

„Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo),

„Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set BST

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:45

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:00

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – ogrodowe przygody (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Teatru Lalka w Trasie (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty) godz. 16:00 – 18:00

„Złota strzała – turniej łuczniczy”

IMPREZY SPORTOWE

godz. 16:00 Mecz piłki nożnej ligi Juniora Młodszego Lechia Zielona Góra vs. Maksymilian Gorzów Wlkp.Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 17:00 X Winobraniowy Turniej Speedrowerowy 2020 – eliminacje

Tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101 przy Szkole Podstawowej nr 2 (organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

godz. 19:00 Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu

Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69 (organizator: ZKŻ SSA)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 11:00

Odsłonięcie nowego Bachusika z okazji 10-lecia Firmy Ekoenergetyka-Polska

Winne Wzgórze – Park Winny ul. Wrocławska (organizator: Ekoenergetyka – Polska))

godz. 17:00

Wystawy „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj” oraz „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020” – podwójny wernisaż

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego” „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj i dziś”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

CZWARTEK, 10 września:

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 15:00 Atawizm

godz. 16:30 Prababa

godz. 17:00 Drewno

godz. 18:00 Huraban

godz. 20:00 Mela Koteluk

PANDEMICZNY MONTE VERDE FESTIVAL. IV FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)

godz. 21:30 „Fireshow – Taniec Ognia” w wykonaniu grupy Karmazyn

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 10:30 – 11:30 Boisko szkolne w Zawadzie (ul. Szkolna 24)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno

Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),

„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set Old Spice

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz”

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17:00 „Riesling w Grünbergu” degustacja komentowana win polskich i niemieckich wyłącznie ze szczepu riesling, prelegent Maciej Nowicki Winicjatywa obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia w abilet.pl

Palmiarnia Zielonogórska, ul. Wrocławska 12A (organizator: Fundacja Tłocznia)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – tor przeszkód – Skokoloco (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Rafała Kaszy – Najsprawniejszego Radnego w Polsce (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty) godz. 16:00 – 18:00

„Zaklinanie pogody – tańce indiańskie”

IMPREZY SPORTOWE

Korespondencyjne biegi zielonogórskie: IX Novita Półmaraton, II Sinersio Ćwierćmaraton

Stowarzyszenie Biegam-Pomagam (facebook.com/biegampomagam)

godz. 16:00 Winobraniowy konkurs skoku o tyczce

Stadion MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny, www.zlkl.zgora.pl)

godz. 17:00 X Winobraniowy Turniej Speedrowerowy 2020 – turniej finałowy

Tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101 przy Szkole Podstawowej nr 2 (organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze

w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

Winne Wzgórze – Park Winny ul. Wrocławska (organizator: Ekoenergetyka – Polska))

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego” „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj i dziś”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur” Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

PIĄTEK, 11 września:

PROMENADOWY KONCERT KAMERALNY (Plac przed Filharmonią)

godz. 19:00 „Od baroku do współczesności” koncert w wykonaniu Thalloris Quartet: Kamila Susłowicz (skrzypce), Beata Gołemberska (skrzypce),

Ewa Schuhmacher (altówka), Anna Kulak (wiolonczela)

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 15:00 Studio Tańca Break Hill

godz. 16:00 Studio Tańca Spoko

godz. 17:30 Rademenez

godz. 18:30 Taxita

godz. 20:00 L. U. C.

PANDEMICZNY MONTE VERDE FESTIVAL. IV FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)

godz. 21:30 „Statek Szaleńców” w wykonaniu Interdyscyplinarnej Grupy Teatralnej Asocjacja 2006

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 11:00 – 13:00 Park pałacu w Starym Kisielinie (ul. Pionierów Lubuskich 53)

godz. 13:30 – 15:30 Plac biesiadny w Nowym Kisielinie (ul. Syrkiewicza)

godz. 16:00 – 17:00 Park w Przylepie (ul. Kolejowa)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),

„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set Chinescookies

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej) bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Pod Wieżą” w Trzebulach – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:00

Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd o godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 1: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz”

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17:00 „Böhmischer, pinot noir, spaetburgunder” degustacja komentowana, czerwone burgundy z regionu zielonogórskiego, Polski i Niemiec, prelegent Tomasz Prange-Barczyński redaktor naczelny „Fermentu” obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl

Piwnica Winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia) godz. 21:00 „Gala Lubuskiego Wina” degustacja win z winnic regionu, prowadzący: Tomasz Prange-Barczyński redaktor naczelny „Fermentu” i Maciej Nowicki „Winicjatywa” obowiązują bilety w cenie 90 zł do nabycia w abilet.pl. Piwnica Winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – zabawy plastyczne (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance),

Beat Box i Freestyle (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

godz. 16:00 – 18:00

„Heja, heja, heja, ho! – pieśni i obyczaje Indian”

IMPREZY SPORTOWE

Korespondencyjne biegi zielonogórskie: IX Novita Półmaraton, II Sinersio Ćwierćmaraton

Stowarzyszenie Biegam-Pomagam (facebook.com/biegampomagam)

godz. 18:00

Mecz koszykówki Energa Basket Liga: Stelmet Enea BC Zielona Góra vs. GTK Gliwice

Hala CRS, ul. Sulechowska 41 (organizator: Grono Sportowa SA)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl) Winne Wzgórze – Park Winny ul. Wrocławska (organizator: Ekoenergetyka – Polska))

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”,

„Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”,

„Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego” „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj i dziś”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

 

SOBOTA, 12 września:

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 14:00 Studio Tańca Mega Dance

godz. 14:30 Chirliders Wataha

godz. 15:00 Pokaz Fun Fit II

godz. 15:30 Trening medialny przed galą Makowski Fighting Championship 18

godz. 16:00„Piosenki Pana Kleksa”

godz. 18:00 Agata Gołemberska

godz. 19:30 Zakończenie Dni Zielonej Góry – Przekazanie przez Bachusowi kluczy do bram miasta Prezydentowi

godz. 20:00 Raz, Dwa, Trzy

godz. 24:00 „Idzie korowód” projekcja filmowa

PANDEMICZNY MONTE VERDE FESTIVAL. IV FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)

godz. 21:30

„Wino w proszku” w wykonaniu Interdyscyplinarnej Grupy Teatralnej Asocjacja 2006

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 13:00 – 14:00 Boisko w Krępie (ul. Odrzańska)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia”

(Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus”

(Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa”

(Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule),

„Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica),

„Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja

Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set Blackbird

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej) bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Pod Wieżą” w Trzebule – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 14:00

Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 2: odjazd godz 16:45 , powrót ok. godz. 19:45

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 3: odjazd godz. 16:45, powrót ok. godz. 19:45

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz”

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17:00 „Pojedynek na bąble Polska-Niemcy” degustacja komentowana win musujących, prelegent Maciej Nowicki Winicjatywa

obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl

Piwnica Winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – bańkowy świat (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance),

Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Krzysztofa Chamery ze Spoko Family (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

godz. 11:00 – 13:00

„Pan Kleks wśród Indian – plener malarski”

IMPREZY SPORTOWE

Korespondencyjne biegi zielonogórskie: IX Novita Półmaraton, II Sinersio Ćwierćmaraton

Stowarzyszenie Biegam-Pomagam (facebook.com/biegampomagam)

godz. 9:00

XIX Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Handballobranie Zielona Góra 2020

Hala VI Liceum Ogólnokształcącego, ul. Św. Cyryla i Metodego 9 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 1000 Polsko-Niemiecki Amatorski Turniej Tenisowy Seniorów 50+ Zielona Góra Winobranie 20:20

Korty MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, www.ztwl.pl)

godz. 10:00

Nordic Walking

zbiórka na parkingu przy Amfiteatrze im. Anny German (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 10:00

Turniej siatkarski Kadetów

Hala ZSOiS, ul. Wazów 76 (organizator: UKS „Trzyna-stka”, www. ukstrzynastka.zgora.pl)

godz. 17:00

Mecz piłki nożnej III ligi Lechia Zielona Góra vs. Polonia Stal Świdnica

Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 19:30 X Winobraniowy Turniej Speedrowerowy 2020 – finały

Tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101 przy Szkole Podstawowej nr 2 (organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 12:00 – 17:00 Piknik z Ekonomią Społeczną „Pożegnanie Lata”

okazja, by zobaczyć czym na co dzień się zajmujemy oraz by pokazać jak wiele robią fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, warsztaty terapii zajęciowej na terenie naszego województwa. W bezpiecznych warunkach będzie można spędzić kreatywnie czas. Co szykujemy? W programie: warsztaty dla całych rodzin, animacje dla dzieci, działania artystyczne, prezentacje stoisk, food trucki, fotobudka

Dzika Ochla (organizator: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej , www.owes.zgora.pl)

godz. 19:00

Otwarcie wystawy „Lot Ikara” poświęconej twórczości Zenona Polusa. Wystawie towarzyszy „Biennale Zielona Góra 2020”

Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19 (organizator: Biuro Wystaw Artystycznych, www.bwazg.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Lot Ikara” wystawa poświęcona twórczości Zenona Polusa

Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19 (organizator: Biuro Wystaw Artystycznych, www.bwazg.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj i dziś”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

NIEDZIELA, 13 września:

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),

„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej) bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w

godzinach 10:00 -17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Julia” w Starym Kisielinie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 13:30, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Saganum” w Żaganiu – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz.20:00

W cenie biletu jest: przejazd autokarem, opieka przewodnika na trasie do winnicy, spotkanie z winiarzem – spacer po winnicy, zapoznanie z historią winnicy i jej specjalnościami.

Uwaga! Program wycieczki przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy założyć praktyczne przewiewne ubranie (przyda się sweter lub polarek na wieczór:) i wygodne buty.

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz”

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK od godz. 1000 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – wydzieranki i wyklejanki (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance),

Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Bandu Rademenza (godz. 19:00 – 21:30)

IMPREZY SPORTOWE

Korespondencyjne biegi zielonogórskie: IX Novita Półmaraton, II Sinersio Ćwierćmaraton

Stowarzyszenie Biegam-Pomagam (facebook.com/biegampomagam)

godz. 9:00

XIX Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Handballobranie Zielona Góra 2020

Hala VI Liceum Ogólnokształcącego, ul. Św. Cyryla i Metodego 9 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 10:45

IX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Bachusa

Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego (organizator: Fundacja Mistrzostwa Szachowego)

godz. 11:00

Mecz piłki nożnej ligi Juniora Starszego Lechia Zielona Góra vs. Stilon Gorzów Wlkp.

Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 10:00

Turniej siatkarski Kadetów

Hala ZSOiS, ul. Wazów 76 (organizator: UKS „Trzyna-stka”, www. ukstrzynastka.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje

wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl) godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz”

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”,

„Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”,

„Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego” „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj i dziś”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

* W cenie biletu jest: przejazd autokarem, opieka przewodnika na trasie do winnicy, spotkanie z winiarzem – spacer po winnicy, zapoznanie z historią winnicy i jej specjalnościami. Uwaga! Program wycieczki przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy założyć praktyczne przewiewne ubranie (przyda się sweter lub polarek na wieczór:) i wygodne buty.

BEZPIECZNY WINOBUS 2020 – COVID-19

Szanowni Państwo wszystkie autokary będą dezynfekowane, dla komfortu współpodróżnych proszę pamiętać o zasłonięciu ust i nosa. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów,

przed wejściem do autokaru będzie sprawdzana temperatura. Osoby z gorączką powyżej 37.2 nie będą wpuszczane na pokład.

Visit Zielona Góra – Informacja Turystyczna

godziny otwarcia: 5 – 12 września:

9:00 – 19:00

13 września:

9:00 – 17:00

Facebook/Instagram@visitzielonagora

Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: