ZIELONA GÓRA:

WOŚP nie tylko na deptaku! Warto zajrzeć w okolice CRS-u

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma wiele oblicz, także tych z pogranicza sportu i rekreacji. Stąd nie może zabraknąć biegu „Policz się z cukrzycą”. Kolejny raz mocno “pokręcą” też uczestnicy maratonu na rowerkach stacjonarnych.

Od 12:00 tętnić życiem będzie miasteczko sportu i zdrowia, które zlokalizowane zostanie w pobliżu hali lekkoatletycznej MOSiR przy ul. Sulechowskiej. Tam też, ok. 12:45 nastąpi start do 13. edycji biegu, który organizowany jest w ramach akcji „Policz się z cukrzycą”. Dystans dla uczestników to 5 km. Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca.

Warto do nas przyjechać, bodaj 30-40 miejsc na bieg zostało. W dniu biegu będzie można się zapisać. Tu już nie chodzi tylko o samo bieganie, ale też o te postawy prozdrowotne. Mówimy „Bieg Policz się z Cukrzycą”, czyli jak co roku zbiórka pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Mój kolega to fajne określił: – dla nas to tylko 5 km do przebiegnięcia, a dla tych kobiet to prawdopodobnie przebiegnięte  całe życie. Jak zwykle w trakcie biegu będzie też miasteczko zdrowia, będziemy się uczyć m.in. pierwszej pomocy.Radosław Brodzik, Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać

Stamtąd są tylko dwa kroki, do hali CRS, w której od godz.14:00 IV Orkiestrowy Maraton Indoor Cycling. To największa w naszym regionie impreza stworzona z myślą o miłośnikach pedałowania w… miejscu.

230 rowerów, to jest rekord w naszym województwie. Już po piętach depczemy tym największym, gdzie jest do dyspozycji 300 rowerów. Roboty jest mnóstwo, logistyka jest tu kluczowa. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy nam pomogą.Włodek Sosnówka, organizator Maratonu Indoor Cycling

W gronie zaproszonych do udziału VIP-ów jest m.in. Andrzej Huszcza. Legenda “niezniszczalna i niezatapialna” jest też w kręceniu na rowerku stacjonarnym. – Za pierwszym razem powiedział, że pojedzie tylko 10 minut, bo więcej nie da rady. Po czym się okazało, że wszystkie VIP-y zeszły, tylko Andrzej został na rowerku. Jest na każdej edycji imprezy – wspomina Sosnówka.

Więcej o rekreacyjno-sportowej odsłonie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na obiektach przy ul. Sulechowskiej w całej rozmowie z Radkiem Brodzikiem i Włodkiem Sosnówką.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: