ZIELONA GÓRA:

Wizyta sąsiadów zza Odry i miasto oczami kronikarki. Jesienne atrakcje na Dąbrowskiego

Listopad w Centrum Przyrodniczym upłynie na wielu wydarzeniach i nowych wystawach. Do obejrzenia będą m.in. ekspozycje fotograficzne, pojawią się również kolejne pokazy przyrodniczych ciekawostek.

Przy ulicy Dąbrowskiego można jeszcze podziwiać wystawę „Kalejdoskop”. Będzie czynna do końca stycznia. Dostępna jest również ekspozycja muszli z kolekcji Pawła Lisiaka. W piątek natomiast odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Ewy Dumy.

To będą piękne, jesienne fotografie naszych zielonogórskich parków. Wystawa jest zatytułowana „Jesienna zaDuma”. Pani Ewa Duma jest znana zielonogórzanom, bo to nasza pani kronikarz, która jeszcze do niedawna prowadziła kroniki naszego miasta.Krystyna Walińska, kierownik Centrum Przyrodniczego

W kolejną środę, 13 listopada, Centrum Przyrodnicze odwiedzą natomiast seniorzy z Niemiec. Są uczestnikami projektu realizowanego przez placówkę z Zielonej Góry oraz ogród zoologiczny w Cottbus. Spotkają się ze słuchaczami Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Będziemy uczestniczyć w warsztatach kreatywnych na bazie surowców naturalnych. Będą to liście, szyszki, drewno. Na pewno powstaną cudowne rzeczy, a przy okazji chcemy porozmawiać o ewentualnej współpracy obu placówek dla seniorów, o spotkaniach w kolejnym roku. Myślę, że przede wszystkim dopiszą humory i dobra atmosfera.Adriana Topczewska, koordynatorka projektu „Edukacja przyrodnicza w Cottbus i w Zielonej Górze”

Celem polsko-niemieckich działań jest poszerzenie oferty placówek, które prowadzą edukację przyrodniczą. Seniorzy poznają jednak nie tylko naturę. Wielu z nich przywołuje fakty historyczne, np. o dawnej fabryce DAG-Christianstadt w Krzystkowicach.

Centrum Przyrodnicze szykuje się również do rozbudowy. Po Nowym Roku zwiększy swoją ekspozycję. Zwiedzający będą mogli skorzystać z ponad 80 stanowisk interaktywnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: