ZIELONA GÓRA:

Więcej pasażerów w autobusach od poniedziałku

Do tej pory pasażerowie miejskich autobusów mogli zajmować tylko połowę dostępnych miejsc siedzących. Od poniedziałku się to zmieni. W ramach luzowania obostrzeń MZK zwiększy dopuszczalną liczbę osób.

W czasie jednego kursu w autobusie będzie mogło przebywać 30% liczby pasażerów przewidzianej dla określonego pojazdu. W dopuszczalną pojemność autobusów wliczają się teraz również miejsca stojące.

Na przykład w autobusie przegubowym możemy przewozić na miejscach siedzących 38 osób, resztę – na stojących. Czyli zamiast 18 osób, jak do tej pory, będzie mogło podróżować 45. W autobusie elektrycznym, gdzie jest 86 miejsc, może jednocześnie podróżować 25 osób.

Jadąc autobusem, nadal powinniśmy nosić maseczki. Nie dotyczy to kierowców.

Mają wydzieloną strefę i jeżdżą przecież 8-9 godzin, więc to fizycznie jest niemożliwe. Jeżeli kierowca opuszcza pojazd, powinien założyć maseczkę, natomiast jeżeli pracuje, jest w pojeździe, nie musi jej mieć.

Miejski Zakład Komunikacji przypomina, że nadal obowiązuje sobotni rozkład jazdy. Jest uzupełniony o kursy dla osób pracujących, m.in. przez Park Naukowo-Technologiczny.

Zobacz więcej
Back to top button
X