ZIELONA GÓRA:

Walka o głosy w Budżecie Obywatelskim 2020 trwa w najlepsze! Jest z czego wybierać

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2020. Mieszkańcy mogą wybrać jedno spośród 65 zadań, które zakwalifikowały się do tej edycji. Projekty są podzielone na zadania miejskie i te, które dotyczą dzielnicy Nowe Miasto.

Głos można oddać na trzy sposoby: na papierowej karcie do głosowania w urzędzie miasta, mailowo, przesyłając skan karty lub poprzez elektroniczny formularz dostępny na stronie urzędu miasta. Każde zadanie ma przypisany numer, a listę projektów można sprawdzić m.in. w punktach, gdzie wyłożone są karty do głosowania.

Na antenie Radia Index autorzy projektów opowiadają o swoich inicjatywach, które zgłosili do tej edycji BO. Pełna lista projektów TUTAJ.

Środowisko piłkarskie walczy o projekt zatytułowany “Piłkarska Zielona Góra – nowa trybuna”. Inwestycja zakłada budowę zadaszonej trybuny przy boisku piłkarskim, na tzw. “dołku” przy ul. Sulechowskiej. Trybuna ma pomieścić ok. 1000 osób. Ponadto projekt zakłada budowę sztucznego oświetlenia, co umożliwi rozgrywanie meczów po zmroku. O projekcie mówił w Radiu Index Maciej Murawski, były reprezentant Polski, uczestnik mundialu w 2002 roku w Korei i Japonii, a obecnie ekspert telewizyjny i szef akademii piłkarskiej swojego imienia oraz doradca Lechii Zielona Góra w kwestiach sportowych.

Miłośnicy jazdy na rolkach walczą o “Boisko Rolkowo-Wrotkarskie do nauki do nauki jazdy na rolkach i
wrotkach, gry w hokeja na rolkach, unihokeja, rowerowego polo itp. (bezpieczne, przyjazne oraz profesjonalne)”. To miałby być pierwszy tego typu obiekt w Zielonej Górze. Boisko miałoby stanąć na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Obiekt ma być wielofunkcyjny. Inicjatorzy przekonują, że w Zielonej Górze sporo osób jeździ na rolkach.

Jedni zaczynają od zera, inni chcą wzbogacać swoją bazę rekreacyjno-sportową. Tak czynią speedrowerowcy, którzy chcą, aby tor przy ul. Wyszyńskiego zyskał pomieszczenia socjalne i sanitarne. Stąd nazwa projektu: “Budowa pomieszczeń szatni, wc i świetlicy zajęciowej dla dzieci i młodzieży uprawiającej sport speedrowerowy”. W Radiu Index o projekcie mówił Krzysztof Zakrzewski, trener Zielonogórskiego Klubu Speedrowerowego.

Głosowanie potrwa do 25 sierpnia, a wyniki poznamy w ciągu 3 tygodni od jego zakończenia.

Zachęcamy innych autorów projektów do kontaktu z nami, by w Radiu Index opowiedzieć o swojej inicjatywie. Zgłaszajcie się do nas za pośrednictwem Facebooka, a także mailowo. Adres znajdziecie na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: