ZIELONA GÓRA:

Uczniowie przechodzą na zdalne nauczanie

Już od najbliższego poniedziałku, 20 grudnia wszyscy uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne. Tp efekt wysokiej liczby zakażeń koronawirusem.

Choć nauka zdalna ma swoje minusy, najważniejszym obowiązkiem szkoły jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa. Zaznacza Zbigniew Kościk, dyrektor III LO w Zielonej Górze.

Ja mam mieszane uczucia w związku z tym przy czym oczywiście to jest decyzja władzy zwierzchniej, więc z nią się nie dyskutuje. My mamy oczywiście doświadczenie już, polskie szkoły, od dwóch lat realizujemy bardzo ciężko ten model nauczania zdalnego. Jesteśmy w pewien sposób do tego modelu już przygotowani, nie jest to dla nas jakieś zaskoczenie. Ale też jest taka refleksja z tyłu głowy, że jednak to nauczanie zdalne jest mniej efektywne, mniej korzystne.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też niedawno o obowiązkowych szczepieniach dla wybranych grup zawodowych, m.in. nauczycieli. Jak mówi Zbigniew Kościk, to rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo nie tylko pedagogów, ale i uczniów.

Mamy naszych obywateli dwukrotnie mniej niż sąsiadujące z nami Niemcy, a ilość zgonów mamy pięcio – sześciokrotnie wyższą. To bardzo dobrze pokazuje, jaki jest efekt szczepień. W takich miejscach jak szkoły, szpitale gdzie dochodzi do po prostu mieszania się ludzi, gdzie przebywają ogromne ilości ludzi, myślę, że powinna być wprowadzona zasada obowiązkowych szczepień.

Uczniowie będą uczyć się zdalnie do 9 stycznia, zaś 15 stycznia w lubuskiem zaczną się ferie zimowe. Od poniedziałku do zdalnie będą się uczyć także studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy na uczelnię mają powrócić 10 stycznia.

Materiał przygotowała: Izabela Budakowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: