ZIELONA GÓRA:

„Tygryski” przyjazne osobom z autyzmem szukają nowych kompanów do zabawy

Przedszkole Dalej Razem ogłasza rekrutację do grupy

Zielonogórskie stowarzyszenie Dalej Razem prowadzi szeroko zakrojoną działalność na rzecz osób z autyzmem. Jej częścią jest m.in. szkoła podstawowa oraz niepubliczne przedszkole. Druga z tych placówek ogłosiła właśnie nabór dzieci do grupy „Tygryski”. Stworzą ją maluchy z rocznika 2013 i 2014.

Grupa jest przeznaczona dla dzieci bez autyzmu. Działa jednak po to, by integrować je z przedszkolakami, u których stwierdzono zaburzenie.

To jest grupa, która składa się z osiemnastki dzieci. Funkcjonuje w naszym przedszkolu już od jakiegoś czasu, natomiast te starsze dzieci idą już do szkoły. Osiągnęły gotowość szkolną, więc dobieramy jeszcze dzieci do grupy, żeby ją zapełnić. Integracja jest bardzo ważna w naszym przedszkolu. Dzieci z autyzmem uczą się, jak się bawić, uczą się zachowań społecznych. Natomiast dzieci w grupie „Tygrysków” uczą się empatii, opiekuńczości i także inności względem swoich kolegów.Justyna Szczanowicz, dyrektor przedszkola Dalej Razem

Dziećmi w grupie „Tygrysków” zajmuje się trzech opiekunów. Maluchy z autyzmem dołączają do zabawy z nimi pod okiem swoich terapeutów.

Dzieci z autyzmem wchodzą z terapeutą i ten terapeuta animuje zabawę. Robimy też w drugą stronę: dzieci z „Tygrysków” wchodzą do grup dzieci z autyzmem i to też się świetnie sprawdza. Na przykład wchodzi dwójka, trójka. Bardzo chętnie się zgłaszają, mają wręcz kolejkę, kto dzisiaj idzie do dzieci z autyzmem.Justyna Szczanowicz

Aby rodzice mogli sprawdzić, jak wygląda integracyjna opieka nad dziećmi, przedszkole zorganizuje dni otwarte. Będą odbywać się w każdy czwartek, do 28 lutego w godzinach 14:00-15:00. Siedzibą przedszkola jest budynek przy ulicy Sienkiewicza 10.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: