ZIELONA GÓRA:

Teren palmiarni zamknięty [ZDJĘCIA]

Jeśli macie ochotę na spacer w rejonach Palmiarni, musicie o tym zapomnieć. Cały obszar został ogrodzony. Właśnie rozpoczęły się tam prace budowlane. Wzgórze winne zmieni się nie do poznania.

Proces przemian przestrzennych w ramach projektu: „Zagospodarowanie zdegradowanej przestrzeni publicznej na terenie Miasta Zielona Góra” wreszcie ruszył. Termin wykonania prac wyznaczono na 15 maja 2018 roku. Inwestycja ma na celu stworzenie uniwersalnego miejsca spotkań i wypoczynku mieszkańców Zielonej Góry.

Do restauracji można wejść tylko od strony parkingu.

Docelowo do Palmiarni będą prowadzić schody z wodą płynącą w podświetlanych korytach. Na wzgórzu powstanie platforma widokowa – dostosowana również dla osób niepełnosprawnych, z której będziemy mogli zobaczyć panoramę miasta. W centralnym miejscu Parku Winnego będzie znajdowała się fontanna. Pojawią się tam także place zabaw dla dzieci. Ale nie zabraknie również rozrywek dla dorosłych, takich jak chociażby labirynty. Istniejące rzeźby zostaną poddane renowacji. Kolejną nowością będą lunety do obserwacji krajobrazu.

Inwestycja w Parku Winnym to nie jedna z wielu zmian w naszym mieście. Planowane są już kolejne projekty, jak na przykład renowacja Parku Tysiąclecia czy zagospodarowanie terenu wokół Filharmonii Zielonogórskiej.

Tekst i zdjęcia: Mateusz Małecki, Maciej Szlufik

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: