ZIELONA GÓRA:

Szpital przypomina o badaniach laryngologicznych. Dziś „biała sobota”.

Weekend może być dobrym momentem na to, by skoncentrować się na własnym zdrowiu. Szpital Uniwersytecki zachęca do udziału w tzw. „białej sobocie”. To akcja ukierunkowana na profilaktykę nowotworów.

2 lutego w budynku poradni laryngologicznej przy ulicy Zyty lekarze przebadają mieszkańców w kierunku nowotworów głowy i szyi. Z tej możliwości skorzystają osoby w wieku od 40 do 65 lat, które wcześniej zarejestrowały się na badanie.

Średnio możemy przebadać około czterech pacjentów w ciągu godziny. W związku z tym pacjenci, którzy nie zostaną przyjęci w sobotę, będą umówieni na późniejszy termin – taki, jaki będzie dla nich dogodny. W przypadku tego badania będzie oczywiście możliwa porada laryngologa, ale także wstępnie każdy pacjent przejdzie badanie nasofiberoskopem. To taki specjalny sprzęt, zakupiony między innymi na potrzeby tego programu. Do badania nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Lekarze zalecają jednak, żeby przed samym badaniem nie jeść obfitego posiłku.Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Natomiast w budynku oddziału onkologii przy Podgórnej będą odbywać się konsultacje onkologiczne.

Będą czekać na wszystkich chętnych lekarze onkolodzy, radioterapeuci oraz patomorfolodzy. Będzie można skorzystać z bezpłatnych porad tych lekarzy. Lekarz patomorfolog wstępnie oceni zmiany skórne, jeśli takie mamy i one nas niepokoją.Sylwia Malcher-Nowak

Sobotnie badania laryngologiczne w szpitalu będą prowadzone między 10:00 a 14:00, a konsultacje onkologiczne – od 10:00 do 12:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: