AZS:SPORT:ZIELONA GÓRA:

Szatnia Akademików: Rusza sezon w II lidze futsalu. O co zagrają nasi?

Drugoligowy sezon rozpoczynają już w najbliższy weekend futsaliści Eko-polu AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z jakimi szansami i nadziejami przystępują do sezonu akademicy? 

Między innymi o tym rozmawialiśmy w programie Szatnia Akademików z trenerem AZS-u Maciejem Góreckim, który wraca na ławkę trenerską po dwóch latach. Co zadecydowało o powrocie?

Na pewno sam projekt, po rozmowie z dyrektorem klubu, to, co mi przekazał, jakie plany są w klubie, możliwości. Dlatego wszedłem w ten projekt. Poza tym mój indywidualny rozwój. Też chciałem, by chłopcy rozwijali się piłkarsko. Futsal mocno rozwija umiejętności gry na trawie.

Macieja Góreckiego zapytaliśmy również o to, jaki będzie skład drużyny i o co akademicy mogą walczyć.

Ten sezon poświecimy temu, by zbudować drużynę, aby zachęcić zawodników, by brali w tym udział. Nie mamy konkretnych celów na awans. Chcemy w każdym meczu grać jak najlepiej i zdobywać punkty. Jest dużo pracy przed nami, ale nie będziemy chłopcami do bicia.

Pierwszy mecz akademików w najbliższą niedzielę o godzinie 15. Rywalem naszej drużyny będzie zespół z Pyskowic. Relacje z tego meczu w Radiu Index. Szatnia Akademików w każdą środę o godzinie 11.15.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: