SPORT:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Sportowiec 20-lecia UZ: Zofia Berlikowska [WIDEO]

Olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata, Europy, a także krajowych zmagań i absolwenci uczelni – to nominowani w ramach plebiscytu „Sportowiec 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego”.

W Radiu Index od poniedziałku do piątku przybliżamy sylwetki nominowanych. Nr 1 w plebiscycie ma Zofia Berlikowska, która przez 18 lat zajmowała się skokami na trampolinie.

Trzeba bardzo dobrze panować na swoim ciałem, nerwami. Nie oszukujmy się, jest to monotonne i po jakimś czasie może zacząć się nudzić. Jeżeli jednak ma się do tego prawdziwą pasję, to oczywiście będzie to ciekawa dyscyplina. Trzeba panować na stresem i trzymać nerwy na wodzy, bo jesteśmy kilka metrów nad ziemią i wykonujemy jakieś ewolucje.

Zielonogórzanka sięgała po tytuły mistrzowskie w kraju, zarówno indywidualnie, jak w drużynie, a także w skokach synchronicznych. W głosowaniu kibiców jak na razie prowadzi.

Postarałam się, żeby zagłosowali na mnie nie tylko znajomi z trampoliny, ale także panie, z którymi pracują, a także rodzina. Nominacja była dla mnie zaskoczeniem. Było mi bardzo miło, ponieważ tam są wspaniali sportowcy.

Głosowanie odbywa się na Facebooku AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wyniki poznamy podczas uroczystej gali w rektoracie uczelni 8 grudnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00