LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Spalarnia śmieci w województwie. Potrzebna czy nie?

Czy w regionie potrzebna jest spalarnia śmieci? Strategia Rozwoju Województwa Lubuskiego do 2030 r. zakłada powstanie miejsca do utylizacji odpadów, ale w okolicy Gorzowa.

Zwolennikiem spalarni jest Marcin Pabierowski. Radny miejski Koalicji Obywatelskiej żałuje, że plany zakładają inwestycję na północy województwa.

W samej Europie jest ponad 400 spalarni. Pierwsze powstawały już w drugiej połowie XIX wieku, to jest coś oczywistego na świecie i w Europie. Dobrze, że Strategia Rozwoju Województwa Lubuskiego uwzględniła tę instalację. Powstanie ona prawdopodobnie w Gorzowie, który o to mocno zabiegał. Szkoda, że nie w Zielonej Górze.

Inne zdanie w tej sprawie ma Janusz Kubicki. Prezydent Zielonej Góry nie jest entuzjastą utylizacji odpadów w ten sposób.

Patrzę na to, co się dzieje na świecie. Unia Europejska, wbrew pozorom, odchodzi od finansowania spalarni, idzie w kierunku innych form recyklingu. Zielona Góra nie planuje korzystania ze spalarni w najbliższym czasie, bo po prostu nie będzie nas na to stać.

Włodarz Zielonej Góry uważa, że potrzebna jest systemowa zmiana w gospodarce odpadami.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: