ZIELONA GÓRA:

„Smoki” na wakacje już z własnym boiskiem!

Prawie 2 miliony 800 tysięcy złotych będzie kosztować wykonanie boiska dla Dragons Zielona Góra. Drużyna będzie mogła rozgrywać mecze od sierpnia tego roku.

Przypomnijmy, że budowa boiska do futbolu amerykańskiego była jedną ze zwycięskich inwestycji w budżecie obywatelskim w 2015 roku. Dlaczego prace rozpoczną się teraz – wyjaśnia prezydent Janusz Kubicki.

– Problemy mieliśmy, ale wynikały one z uwarunkowań technicznych. Związane były z koniecznością znalezienia sposobu podłączenia energii elektrycznej. To był największy problem przy projektowaniu boiska.

W ciągu trzech miesięcy na terenie przy ulicy Botanicznej pojawi się m.in. nowa, sztuczna nawierzchnia, dodatkowe trybuny z zadaszeniem, oświetlenie i ogrodzenie. Inwestycję wykonają firmy Exalo i Hemet.

Gotowe boisko, jak przyznaje Tomasz Dzida, będzie unikatem w skali kraju:

– Jako Zielona Góra na pewno będziemy mogli być dumni z tego, co powstanie. Podobny obiekt jest tylko we Wrocławiu, gdzie przebudowano stadion olimpijski. Będzie to tak naprawdę drugi takiej jakości stadion w kraju. W Poznaniu powstał podobny, jednak tam na trawie hybrydowej.

Na otwarcie stadionu w sierpniu Dragonsi zamierzają zaprosić amerykańskich żołnierzy i przedstawicieli ambasady.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00