ZIELONA GÓRA:

Śmieci drogie, ale droższe nie będą. Przynajmniej na razie

Polska unijnym liderem w podwyżkach za śmieci. W ciągu dwóch lat ceny za odpady wzrosły o ponad 100 procent. Czy czekają nas kolejne podwyżki w Zielonej Górze? O to pytaliśmy w Radiu Index Krzysztofa Sikorę.

Prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej zapowiada, że w tym roku mieszkańcy za śmieci nie zapłacą więcej niż dotychczas.

W tym roku nie było regulacji i nie zanosi się na nią. Mam zadanie od prezydenta, żeby w tych granicach finansowych, które mamy z zeszłego roku, starać się osiągać cele. Bez konieczności regulacji. Na tę chwilę – mogę uspokoić – nie będzie żadnej regulacji ceny.

Wciąż jednak tzw. „śmieciowe deklaracje” nie pokrywają się z rzeczywistą liczbą mieszkańców w gospodarstwach domowych.

Jeśli sami będziemy siebie oszukiwać, żeby zapłacić 25 zł mniej, to nie oczekujemy, że wszyscy zrobią za nast wszystko. Jest bardzo duża liczba uczciwych mieszkańców i chwała im za to, ale niestety jest też grupa, która zamiast pięciu osób zgłasza jedną.  Na końcu to właśnie przez takie osoby pergole są pełne.

Prezes ZGK podkreślił, że najwięcej deklaracji, które nie pokrywają się z faktyczną liczbą mieszkańców jest w zabudowie wielorodzinnej. Krzysztof Sikora apeluje o uczciwość. – Obyśmy się nie obudzili z ręką nocniku, że w przyszłym roku znów zapłacimy więcej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: