ZIELONA GÓRA:

SLD wychodzi na ulicę polskich miast

Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod referendum w sprawie aborcji autorstwa SLD. Wszystko przez zapowiadane zaostrzenie ustawy, która miałaby całkowicie zakazać usuwania ciąży.

Od kilku dni w miastach całej Polski członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej zachęcają mieszkańców do złożenia podpisów pod referendum. W Zielonej Górze również można tego dokonać. Potrzebne jest 500 000 głosów. O szczegółach opowiada Piotr Tykwiński, przewodniczący rady wojewódzkiej SLD w Zielonej Górze.

Piotr Tykwiński, przewodniczący rady wojewódzkiej SLD w Zielonej Górze

SLD proponuje dwa warianty. Pierwszy z nich jest taki sam, jak w aktualnie obowiązującej ustawie. Drugi dodatkowo przewiduje usunięcie ciąży, gdy ta nie trwa dłużej niż 12 miesięcy, a aborcja jest świadomą decyzją kobiety.

Planowa przez obecny rząd zmiana ustawy budzi wiele kontrowersji wśród kobiet i nie tylko. Jolanta Danielak, psycholog kliniczny ostro krytykuje tę propozycję.

Jolanta Danielak, psycholog kliniczny

Swoją niechęć pokazują również grupy walczące o prawa kobiet. Dr Anita Kucharska – Dziedzic z Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA jest zdania, że obecna partia rządząca drwi sobie z praw człowieka.

dr Anita Kucharska – Dziedzic, Lubuskie Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA

Przypomnijmy, że obecne prawo zezwala na aborcję, w przypadku, gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiet oraz dziecka. Ponadto, jeśli istnieje uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego, również można przeprowadzić aborcję.

Podpisy pod referendum można złożyć w biurze zielonogórskiego biura SLD przy ul. Ptasiej 2a/6.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: