AUDYCJE 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Seweryn mierzy się z Szekspirem. Mądzik z KUL-em podbił świat! [NORWID MOVIE]

 

Bardzo mi zależało na wizycie tego artysty, wielostronnego i wybitnego! Aktora, reżysera i dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie – podkreśla Andrzej Buck w audycji “Norwid Movie” na 96 FM.

Biblioteka „Norwid” zaprasza miłośników Melpomeny na teatralne spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższą środę, 7 października o godzinie 18:00. W ramach postscriptum 6. KOZZI Film Festiwal zielonogórzanie będą mieli okazję spędzić „Wieczór z Andrzejem Sewerynem”. Pokazany będzie spektakl “Wokół Szekspira” w wykonaniu tego wybitnego aktora teatralnego i filmowego.

Ten monodram się zmienia. Teraz jest to pewien dialog z publicznością. Wcześniej widziałem ten spektakl, który w pierwszej wersji był tylko popisem warsztatu aktorskiego w kontekście wybranych scen z utworów W. Szekspira. Teraz jest to dyskusja z publicznością. Kiedyś to był „Szekspir forever!” a teraz „Wokół Szekspira”, bo doszły rozmowy o Szekspirze, albo o życiu w kontekście „Makbeta” czy „Króla Leara”.

Po spektaklu warto wziąć udział w rozmowie na temat książki Arkadiusza Bartosiaka i Łukasza Klinke “Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!”. To swoisty wywiad rzeka, w którym aktor opowiada o swoim życiu artystycznym i prywatnym.

Bohaterem kolejnego wieczoru będzie Leszek Mądzik.

8 października naszym gościem będzie profesor Leszek Mądzik, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL) i Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie. Ale przede wszystkim od lat, od roku 1969 twórca Sceny Plastycznej KUL. Teatru, który swoją innością zasłyną na całym świecie. Ponad dwadzieścia realizacji, które zrobił Leszek w tym swoim autorskim teatrze objechało cały świat.

 

Spotkanie z reżyserem teatralnym, malarzem i fotografem, Leszkiem Mądzikiem rozpocznie się o godzinie 19:00, w czwartek 8 października w Sali im. Janusza Koniusza.

Audycja „Norwid Movie” po wakacyjnej przerwie powraca na antenę Radia Index. Gościem programu był dyrektor WiMBP im. C. Norwida Andrzej Buck, z którym rozmawialiśmy o spotkaniach z aktorami i pisarzami oraz warsztatach i wydarzeniach kulturalnych w zielonogórskiej książnicy.

„Norwid Movie” zaprasza w każdy poniedziałek o godzinie 16:30, na antenie radia i portalach społecznościowych: wzielonej.pl i facebooku.

mat.prasowe

 

Post do uzupełnienia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: