ZIELONA GÓRA:

Serwisy rowerowe oblężone. Co sprawdzić po zimie?

Wiosna w pełni, za oknem słońce, czas więc na rower. Zanim jednak udamy się na wycieczkę, sprawdźmy stan naszego jednośladu po zimowym zastoju. O tym, że o rower trzeba dbać nikogo przekonywać chyba nie trzeba.

Serwisy rowerowe w Zielonej Górze przeżywają teraz prawdziwe oblężenie. Rowerzyści zostawiają swoje jednoślady w rękach fachowców. Z jakimi pozimowymi usterkami przychodzą do serwisu? O tym Krystian Katarzyński, ze sklepu Sogest w Zielonej Górze.

Czy to w okresie zimowym, czy w okresie wiosennym jest tzw. “kapeć”, czyli przebita dętka. Drugą najczęstszą usterką jest zużycie części, np. klocków hamulcowych.

To informacje dla tych, którzy rowery już mają, a co z tymi, którzy dopiero noszą się z zamiarem zakupu roweru? Nasza reporterka, Oriana Serszyńska przygotowała pakiet wytycznych, jaki ma być jej rower – dosyć tani, lekki i ładny.

Brakuje jeszcze informacji, gdzie będziemy tym rowerem jeździć. Jeśli po mieście, to odradzam rower typu holenderskiego, bo mamy tutaj w Zielonej Górze spore górki. Wiele pań wybiera sobie ciężką damkę. Ja proponowałbym miejski rower, ale w miarę lekki. Proponowałbym ewentualnie rower crossowy, którym lżej się będzie jeździło.

Wszystko jasne? No to w drogę! A wy jakimi rowerami jeździcie najczęściej po Zielonej Górze? I gdzie? Piszcie w komentarzach.

Zobacz więcej
Back to top button
X