ZIELONA GÓRA:

Roboty budowlane bez „papierkowej roboty”. Ciąg dalszy sprawy z kamienicą

Wracamy do sprawy budynku przy ulicy Pieniężnego 27. Dlaczego kamienica nie jest dalej remontowana? Problemem są braki potrzebnej dokumentacji.

W maju Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego otrzymał zgłoszenie o prowadzeniu robót budowlanych wewnątrz obiektu. Po kontroli w czerwcu inspektor wstrzymał prace. Powodem był brak pozwolenia na budowę.

Po wstrzymaniu robót inwestor jeszcze je kontynuował. W tej sytuacji budowa została zatrzymana i wszelkie prace budowlane związane z wymianą stropów, zabezpieczeniem dachu, odbudową klatek schodowych, ścianek wewnętrznych, ścian nośnych, są wstrzymane do momentu, kiedy wydamy decyzję legalizacyjną.

Inwestor będzie mógł otrzymać decyzję legalizacyjną, jeśli przedstawi ekspertyzę w sprawie budynku. Musi ją przygotować uprawniona do tego osoba.

W tej ekspertyzie musi być określone, jakie roboty zostały już wykonane oraz jakie roboty zabezpieczające należy wykonać i z jakich materiałów. W wyniku analizy tej ekspertyzy wydamy decyzję dotyczącą wykonania robót budowlanych wewnątrz budynku. Celem jest legalizacja robót budowlanych w tym obiekcie.

Jak długo może potrwać cała procedura? – Cały proces legalizacji dotychczas wykonanych robót budowlanych i uzyskania naszego pozwolenia na kontynuowanie robót to nie miesiąc czy dwa. Jest to uzależnione przede wszystkim od inicjatywy inwestora – wyjaśnia inspektor nadzoru budowlanego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00