ZIELONA GÓRA:

Remonty zielonogórskich dróg? Ruszą w kwietniu 2024 roku!

Remonty w mieście. Jedne się kończą, drugie zaczną się niebawem. Dziś z Krzysztofem Staniszewskim z Departamentu Zarządzania Drogami w zielonogórskim magistracie rozmawialiśmy o planach związanych z kolejnymi robotami drogowymi.

Miasto pozyskało ze środków centralnych 25 milionów złotych na remont 47 zielonogórskich ulic.

To będzie tak zrobione, ze częściowo od kwietnia, częściowo od czerwca, częściowo od sierpnia. Trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość. Będą kluczowe inwestycje na ulicach Poznańskiej czy Jędrychowskiej, ale będą także ulice typu: Francuska, Bociania czy drogi na Chynowie, które nie będą powodować dużych problemów. 

Prace powinny zacząć się w kwietniu przyszłego roku, i będą realizowane kilkuetapowo. A jeśli chodzi o ten rok, grudzień powinien być spokojny. W planie jest kilka mniejszych remontów.

W grudniu powinien być spokój, święta powinny być także spokojne. Potem zima, tu także powinniśmy pojeździć spokojnie. W dwóch miejscach, w grudniu chcemy zrobić remonty, bo jest dofinansowanie z lasów na drogę w Zatoniu, na drogę Ochla-św. Huberta oraz w Przylepie – ulica Skokowa dojazd do lotniska. 

Dodajmy, że z Krzysztofem Staniszewskim rozmawialiśmy także o wdrażanym systemie ITS. Więcej u nas, na portalu wzielonej.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00