ZIELONA GÓRA:

Przyjęty, nieprzyjęty? Jeszcze można złożyć odwołanie. Wyniki rekrutacji do szkół średnich

Mimo wakacji, zielonogórskie szkoły były pełne. Uczniów, którzy chcieli poznać wyniki naboru do pierwszych klas. O miejsca w szkołach średnich starał się podwójny rocznik absolwentów – ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Część młodych ludzi może odetchnąć z ulgą. Znaleźli miejsce w wymarzonej szkole. Inni będą odwoływać się od decyzji o nieprzyjęciu do szkoły.

Z uczniami i rodzicami, którzy sprawdzali wyniki rekrutacji do III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, rozmawiał Marcin Fijałkowski.

Oczekiwanie na decyzję o przyjęciu było okupione dużym stresem. Głównie dlatego, że kilka miesięcy temu okazało się, że miejsc w szkołach jest mniej, niż wcześniej zakładano. Jak mówił wcześniej prezydent, pierwszeństwo przyjęcia do placówek miały mieć osoby z Zielonej Góry. Ostatecznie jednak zapowiedziano, że miejsce zamieszkania nie będzie brane pod uwagę.

Uczniowie mogli złożyć podania do maksymalnie pięciu szkół. III LO przygotowało miejsca w sześciu klasach po szkole podstawowej i trzech po gimnazjum.

Jeżeli będą nam się zwalniać miejsca w klasach, oczywiście będziemy przyjmować takie osoby według ilości punktów. Do naszej placówki starało dostać się 420 osób, natomiast 9 klas to jest około 270 osób. Więc 130 się nie dostało.Anna Świderska, pedagog szkolny w III Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze

Dla uczniów po szkole podstawowej nauka w liceach potrwa cztery lata, natomiast absolwenci gimnazjów będą uczyć się w nich 3 lata.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X