HOTZIELONA GÓRA:

Protest w Zielonej Górze. “Przyszłam walczyć o prawa kobiet”

Zielonogórzanie, główni młodzi, protestowali przeciwko opublikowanemu w tym tygodniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, zmienia on ustawę aborcyjną sprzed 28 lat.

Tym samym aborcja będzie dozwolona jedynie, gdy ciąża stanowi zagrożenie życia lub zdrowia matki, lub powstała w wyniku gwałtu, kazirodztwa lub pedofilii. Protestujący pojawili się wczoraj o 17:00 na placu przed Filharmonią Zielonogórską.

Przed Filharmonią Zielonogórską głos zabrał m.in. Sławomir Laber, lekarz ginekolog.

Ja w gabinecie nie mogę pacjentce udzielić informacji, co może dalej zrobić z tym, że ma chore dziecko. Nie ma żadnej pomocy. Za tym powinny pójść z automatu decyzje finansowe i socjalne.

Posłanka Anita Kucharska-Dziedzic powiedziała, że ten wyrok oznacza całkowity brak zaufania społecznego. Przedstawicielka Lewicy uważa, że państwo w ten sposób ucieka od opieki nad kobietami.

To jest złamanie więzi i umowy, że pacjentka może ufać lekarzowi, prawnikowi i że państwo jest po stronie obywatela. W sytuacji, kiedy państwo rejteruje, wypowiada kobiecie prawa, to te kobiety stają się bezradne.

Film z protestu zobaczycie na portalu wZielonej.pl.

Autorzy: Katarzyna Mayer-Bzowa/Mateusz Stachowiak

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: