ZIELONA GÓRA:

Propozycje budżetu obywatelskiego wynikiem kreatywnego spotkania

Ławki z Wi-Fi, projekty fontann, czy też plac zabaw również dla dzieci niepełnosprawnych – interesujących projektów w przyszłorocznym budżecie obywatelskim nie brakuje. O kilku chcieli poinformować ich autorzy.

Ruch Miejski Obywatele Zielonej Góry zorganizował w piątek konferencję, na którą zaproszone zostały osoby, które brały udział w kreatywnym spotkaniu organizowanym na tydzień przed końcowym terminem składania wniosków. Wiele z ich pomysłów przeszło pozytywnie weryfikację komisji. O wartości złożonych propozycji mówiła Barbara Marcinów.

Barbara Marcinów

Jednym z zaproponowanych są ławki, które zawierają panele słoneczne, ładowarki do telefonów i darmowe Wi-Fi.

Barbara Marcinów

Kolejnym zakwalifikowanym pomysłem są kosze niczym z Dubaju, czyli ozdobne, estetyczne i miłe dla oka.

 Barbara Marcinów

Swoją propozycję zaprezentowała również Olimpia Tomczyk-Iwko, która chciałaby w Zielonej Górze miejsca, gdzie swobodnie mogą bawić się dzieci niepełnosprawne.

Olimpia Tomczyk -Iwko

Wiele propozycji, część odrzuconych, część przyjętych – o czym mowa? O wodzie w mieście, a dokładniej fontannach i stawach.

Adam Fularz

Napis niczym ten z Hollywood? To możliwe, a przynajmniej znajduje się na liście budżetu obywatelskiego. Tak samo, jak miejsce dla rolkarzy, wrotkarzy i rowerzystów.

Paweł Maciejewski

Trzy ostatnie tematy zaprezentowała Anna Kraśko. Mówiła przede wszystkim o budkach lęgowych dla ptaków, zazielenianiu miasta dzięki zielonym ekranom. Nie brakło również tablicy, która informowałaby o zanieczyszczeniu powietrza w Zielonej Górze.

Anna Kraśko

Głosować na budżet obywatelski można do 16 grudnia.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X