AUDYCJE 96 FM:FILM:ZIELONA GÓRA:

“Proces siódemki z Chicago”. Walka o swoje ideały [FILMOPOLIS]

“Proces Siódemki z Chicago”, to ważny film dla tych wszystkich, którzy nie godzą się na niesprawiedliwość, łamanie praw i kneblowanie ust przez władzę. To film o idealistach i dobrych ludziach. Obraz daje wiele do myślenia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy obywatele biorą sprawy w swoje ręce i pokazują swoje niezadowolenie. Walczą o wolność, wybór i wolny głos! Film koniecznie do zobaczenia.

Film Aarona Sorkina opowiada o pokojowym proteście podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku. Amerykanie związani z ruchem hippisowskim, pacyfiści i patrioci przyjechali do Chicago, żeby demonstrować przeciwko wojnie w Wietnamie. Spokojny “piknik na trawie” w jednym z miejskich parków kończy się krwawymi starciami z policją i Gwardią Narodową. Kto sprowokował protestujących do ataku na przedstawicieli władzy? Który z liderów zostanie skazany w procesie, którego wynik został z góry przesądzony?

Film Sorkina, to nie tylko dobrze udokumentowany dramat sądowy, to przede wszystkim świetne kino. Rozrywkowy film, w którym są doskonale rozłożone emocje i dobrze napisane dialogi.

Ocena Filmopolis: Magda Faron (7,5 /10)  Roman Sapeńko (7,3 /10)

Kolejny odcinek FILMOPOLIS w każdy piątek po 14:00 na radiowym Facebooku i portalu wzielonej.pl

Proces Siódemki z Chicago reż. Aaron Sorkin

Reżyseria: Aaron Sorkin
Scenariusz: Aaron Sorkin
Gatunek: Dramat sądowy
Produkcja: USA

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: