ZIELONA GÓRA:

Prezydent o zabezpieczeniu przed suszą: „nie mamy się czego obawiać”

Czy w związku z tym, że panuje susza, miasto jest zabezpieczone w wodę? Takie pytanie zadała Januszowi Kubickiemu słuchaczka w trakcie audycji Prezydent na 96 FM. Mieszkanka chciała również dowiedzieć się, czy budowane będą zbiorniki retencyjne.

Prezydent wyjaśnił, jak wygląda kwestia zabezpieczeń na wypadek suszy.

Mamy również zbiorniki na wypadek braku wody w ogóle. Trzeba pamiętać, że są awarie i wtedy te zbiorniki, które są w mieście, potrafią zaopatrzeć przez jakiś okres całe miasto w wodę. Na dziś Zielona Góra nie jest więc miastem, które mogłoby się obawiać suszy czy braku wody.Janusz Kubicki

Jak jednak wiadomo z informacji biologa Sebastiana Pilichowskiego, na wyschnięcie są narażone miejskie strumyki, np. Pustelnik i Gęśnik. Problemem miasta jest też nie tylko brak wody, ale również jej nadmiar. Dlatego Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja zajmują się realizacją projektu „Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi w mieście Zielona Góra”. Obejmuje on m.in. budowę zbiorników retencyjnych. Projekt ma być wykonany do 2023 roku.

Program Prezydent na 96 FM jest emitowany w każdą środę po godzinie 12:30. Pytania do Janusza Kubickiego można zadawać przez telefon w trakcie audycji na żywo, pod transmisją na Facebooku oraz mailowo na adres prezydent@wzielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: