HOTZIELONA GÓRA:

Prezydent: Amfiteatr? Ruch po stronie pani marszałek

-Remont amfiteatru? Decyzja jest po stronie pani marszałek – mówił w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki. Włodarz Zielonej Góry przyznał na naszej antenie, że za środki unijnie można by wyremontować amfiteatr.

– Pani marszałek jest operatorem tych pieniędzy – stwierdził J. Kubicki.

Decyzja nie jest po mojej stronie, ale po stronie marszałek. Jeżeli pani marszałek zatwierdzi ten wniosek, który złożyliśmy, to będzie remont, jeśli odrzuci, to nie będzie remontu. Chodzi o środki unijne. Unia wspiera takie inicjatywy. Jeżeli będzie zgoda, to my chętnie skorzystamy i wyremontujemy amfiteatr.

Prezydent mówi, że nie otrzymał decyzji w tej sprawie od przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego. Kubicki  przypomniał też, że o remont obiektu wcześniej zabiegali sami radni Koalicji Obywatelskiej. – Byłem przeciwnikiem tej inwestycji – przyznaje włodarz.

Ale wycofałem się ze swojego stanowiska. Jeżeli wszyscy uważają, że jest to tak potrzebne, to dobrze. Ja jestem gotów zmienić zdanie, ale mam nadzieję, że teraz oni nie zmienią deklaracji, która dotyczyła tego, że będą wspierać remont. Mam nadzieję, że decyzja będzie pozytywna.

Do tematu będziemy jeszcze wracać i prezentować stanowisko w tej sprawie Urzędu Marszałkowskiego i lubuskiej marszałek. Program Prezydent na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: