PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Prezes LZPN: W Zielonej Górze optymalny byłby stadion na 5-7 tys.

W Piłkarskiej Zielonej Górze gościliśmy dziś prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Robert Skowron mówił m.in. o nowym stadionie w mieście.

Piłkarski obiekt z prawdziwego zdarzenia to niezrealizowane, sportowe marzenie w Zielonej Górze. Ostatnio Skowron na ten temat mówił podczas konferencji prasowej z przedstawicielami Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie. Czy od tamtego czasu wiemy coś więcej?

Myślę, że w przyszłym tygodniu uda się spotkać i znowu porozmawiać o aspektach budowania boiska piłkarskiego. Cały czas powtarzam, że jesteśmy jedynym województwem, które nie ma stadionu, który spełniałby wymogi i kryteria pozwalające na rozgrywanie fajnych meczów. Czy już teraz potrzebujemy stadionu? Ja myślę, że tak.

Działacza pytaliśmy też o to, jaki obiekt byłby optymalny dla Zielonej Góry?

Minimum 5 tys., a optymalny wydawałby się stadion na 7 tys., z możliwością rozbudowy. 

Skowron jako obiekt, który mógłby być wzorem dla naszego miasta wskazuje stadion, który wybudowano w Kołobrzegu. Tam obiekt ma pojemność trzech tysięcy kibiców.

W programie także m.in. o zbliżających się wyborach na prezesa PZPN. Kto obejmie schedę po Zbigniewie Bońku? Lubuski Związek Piłki Nożnej ma już kandydata, którego poprze.

Naszym naturalnym przyjacielem jest Cezary Kulesza. I to jest kwestia czasu, kiedy ogłosi, że wystartuje. Wiemy, że jest prezesem Jagiellonii Białystok. Jest też wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasa S.A.

Więcej w całej rozmowie. Piłkarska Zielona Góra do zobaczenia na wZielonej.pl. Program w piątki o 11:15.

Piłkarski Weekend:

sobota, 8 maja:

30. kolejka III ligi, Lechia Zielona Góra – MKS Kluczbork 17:00 (transmisja: Facebook Lechia Zielona Góra)

30. kolejka Jako IV ligi, Stilon Gorzów Wlkp. – Lechia II Zielona Góra 17:00

27. kolejka Jako klasy okręgowej, Chynowianka – Lech Sulechów 16:00; Zorza Ochla – Piast Czerwieńsk 17:00; Drzonkowianka – Budowlani Lubsko 17:00

24. kolejka A-klasy (gr. II), Ikar Zawada – Relaks Grabice 17:00; 21. kolejka A-klasy (gr. III), MKS Nowe Miasteczko – Sparta Łężyca 17:00

niedziela, 9 maja:

  1. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, Lechia Zielona Góra – GKS Tychy 17:00

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: