ZIELONA GÓRA:

Powrót do szkół – w jakich nastrojach? „Myślę, że jesteśmy przygotowani”

To będzie kolejny trudny rok dla oświaty. Szkoły muszą sprostać wymaganiom, jakie narzuca im sytuacja epidemiologiczna. – Ale staraliśmy się zrobić wszystko, żeby i dyrektorzy, i wszystkie budynki były do tego przygotowane – powiedział Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Ukoronowaniem tych wysiłków była miejska inauguracja roku szkolnego, która odbyła się w Zespole Edukacyjnym nr 6 w Przylepie.

Jarosław Skorulski przyznaje, że skuteczność zasad, jakie wprowadziły szkoły w związku z epidemią, będzie znana dopiero, gdy rok szkolny rozpocznie się na dobre.

Kiedy przyjdą uczniowie, kiedy przyjdzie cała kadra nauczycielska, wtedy będziemy się zastanawiali, czy te wszystkie procedury, które były opracowane, są skuteczne, są dobre. My możemy tylko powiedzieć, że robiliśmy wszystko, żeby dzieci czuły się w szkole bezpieczne i żeby rodzice, oddając dzieci do zielonogórskich szkół i przedszkoli, mieli przeświadczenie, że trafiają one do bezpiecznej przestrzeni.

Przemysław Grabiec, dyrektor szkoły w Przylepie, uważa, że największym wyzwaniem dla placówek były zmieniające się przepisy prawa.

Ewoluowały tak naprawdę do samego końca. Jeśli chodzi o rodziców, musieliśmy z nimi w jakiś sposób się skomunikować, czy to przez stronę, czy przez dziennik elektroniczny, aby przekazać wszystkie dokumenty, które zostały wypracowane. Myślę, że jesteśmy na tyle przygotowani, że na pewno jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.

Obecnie na terenie Zespołu Edukacyjnego w Przylepie trwa również termomodernizacja. Dyrektor zapewnia, że teren, na którym są prowadzone prace, jest odpowiednio zabezpieczony.

Nowy rok szkolny przyniósł też zmiany w zarządzaniu zielonogórską oświatą. Wiceprezydentem odpowiedzialnym za sprawy edukacji został Dariusz Lesicki. Wraz z dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych, Wioletą Haręźlak, wręczył nagrody szkołom, które uzyskały najlepsze wyniki z egzaminów. Z testem ósmoklasisty najlepiej poradziła sobie Szkoła Podstawowa nr 2, najwyższy wynik matur uzyskali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, natomiast w egzaminach zawodowych przoduje „Budowlanka”.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00