ZIELONA GÓRA:

Poszukiwani wolontariusze na Festiwal Równości

Jak już informowaliśmy, drugi w Zielonej Górze Marsz Równości nie będzie jednodniowym wydarzeniem, jak to miało miejsce w ubiegłym roku. W dniach 31 maja – 2 czerwca w Zielonej Górze odbędzie się Festiwal Równości, którego głównym hasłem jest „Stop Nienawiści”.

Marsz Równości będzie głównym wydarzeniem festiwalu. Organizatorzy przygotowali jednak wiele innych imprez towarzyszących, takich jak chociażby rodzinny piknik. Teraz potrzebni są wolontariusze, którzy chcą być częścią festiwalu i gotowi są pomóc. Na czym polegałyby ich zadania? – Będziemy potrzebować osób do prac porządkowo-organizacyjnych w trakcie marszu, a także przy organizacji konferencji w niedzielę, jak i innych drobnych prac przy przygotowaniach. Może trafi się ktoś uzdolniony artystycznie – pomoże przy plakacie promocyjnym – mówi Mateusz Krobski, prezes Instytutu Równości. Jak zapewnia pracy będzie naprawdę dużo. Osoby zainteresowane wolontariatem, proszone są o wypełnienie ankiety rekrutacyjnej.

Przypominamy także, że organizatorzy Festiwalu Równości, planują upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który wspierał społeczność LGBT+.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X