SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Porażka po tie-breaku. Siatkarze AZS bez zwycięstwa

Duże emocje, ponad dwugodzinna rywalizacja niestety zakończona porażką. Siatkarze AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrali z Volley Jelcz Laskowice 2:3 w spotkaniu grupy IV rozgrywek drugoligowych.

Był to mecz dwóch najsłabszych drużyn w tej grupie i zdecydowany przedsmak play outów czyli bezpośredniej konfrontacji o pozostanie w lidze. Zielonogórzanie zaczęli dobrze, bo od pewnej wygranej w I secie 25:17. Niestety, w dwóch kolejnych wygrywali goście: 25:22 i 25:19. Akademicy obudzili się w czwartym secie, zwyciężając 25:20. O wszystkim zadecydował tie-break,. W nim lepsi  gości – 15:10 i ostatecznie wygrana 3:2.

– Mimo porażki jestem zadowolony z postawy swojej i kolegów – ocenił Łukasz Klucznik. Powrót popularnego “Gerdy” był wydarzeniem sobotniego meczu. Klucznik powrócił do gry po kilku latach nieobecności na parkietach i powinien być solidnym wzmocnieniem drużyny.