KOSZYKÓWKA:SportZIELONA GÓRA:

Ponitka i Szymkiewicz w Zielonej Górze!

Marcel Ponitka i Daniel Szymkiewicz w zespole Stelmetu Enei BC Zielona Góra. Ta dwójka podpisała roczny kontakt z mistrzem Polski.

Ponitka przedłużył właściwie kontrakt ze Stelmetem. Zawodnik, który otrzymał tytuł obrońcy roku, powiedział wprost: Czuję się jak w domu.

Na pewno będzie mi łatwiej przez ten kolejny sezon funkcjonować. Cieszę się, że będę mógł pracować z trenerem Tabakiem. Mamy pewien biznes do dokończenia. Głód jest tak duży, że w tym roku na pewno powalczymy o najwyższe cele. 

Nowy zawodnik w Stelmecie to Daniel Szymkiewicz. Ostatnio grał w Stali Ostrów, gdzie miał niezłe statystyki – 10,5 punktu na mecz i prawie 4 zbiórki. On także chwalił sobie miedzy innymi możliwość współpracy z trenerem Tabakiem.

Słyszałem wiele dobrych opinii o Zielonej Górze, mieście i klubie. Wielu moich znajomych grało tu wcześniej. To dla nas szansa. Sama praca z trenerem Tabakiem to wielka sprawa. 

A jeśli chodzi jeszcze o Ponitkę – zawodnik chciał spróbować swoich sił za granicą. Ostatecznie jednak zdecydował się na pozostanie w Zielonej Górze.

Były rozmowy, ale na tę chwilę to mogę powiedzieć, że  się cieszę, że tu jestem. Myślę, że ten rok dla wszystkich będzie ciężki. Może trzeba było podjąć taką decyzję. Mam kilka kwestii do udowodnienia. 

Jeszcze w tym tygodniu należy się spodziewać kolejnego kontraktu w Stelmecie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: