ZIELONA GÓRA:

Ponad milion złotych dla Stowarzyszenia “Warto jest pomagać” [WIDEO]

Stowarzyszenie “Warto jest pomagać” kolejny rok chwali się ponad milionowym wpływem na konto organizacji. Pieniądze pochodzą od darczyńców, którzy postanowili przekazać na rzecz stowarzyszenia 1% podatku za rok 2020. 

Wysoka kwota to też wysoka pozycja. W skali kraju zielonogórskie stowarzyszenie zajęło 95 miejsce na tle 900 instytucji o podobnej działalności. W lubuskiem “Warto jest pomagać” to lider. Mówi Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia.

Jest to kwota ponad 1 mln 270 tys. złotych. Czyli blisko 200 tys. więcej niż rok wcześniej. Oznacza to, że cały czas państwo nam ufacie i wspomagacie naszych podopiecznych. A tych mamy obecnie 220.

Na co pieniądze z 1% podatku są przeznaczane? Lista jest długa.

Są to ważne pieniążki, ponieważ trafiają one bezpośrednio na subkonta naszych podopiecznych. Pozwalają one na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji czy też opłacenie dojazdów. 

Dodajmy, że Stowarzyszenie “Warto jest pomagać” jest aktywne także na innych płaszczyznach. W ubiegłym roku oprócz warsztatów i szkoleń, organizacji udało się wyremontować dwa mieszkania niepełnosprawnych podopiecznych. Stowarzyszenie wspierało też zielonogórzan w walce z pandemią.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: