ZIELONA GÓRA:

Zmiany w rozkładzie jazdy. Wraca pociąg Leszno – Zielona Góra

Od niedzieli, 15 grudnia będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy PKP. Zmiany wprowadzają Przewozy Regionalne. Nowością jest pociąg Leszno – Głogów.

Pomiędzy Lesznem, a Zieloną Górą połączenia nie było prawie od dekady.

Nowa linia z Leszna do Głogowa, w tym też z Leszna do Zielonej Góry. 12 pociągów w ciągu dnia, 6 w kierunku Leszna i 6 w kierunku Głogowa, z wydłużeniem do Zielonej Góry. Myślę, że dla mieszkańców Wschowy i całego powiatu będzie to doskonała okazja, by korzystać z transportu publicznego w dojeździe do pracy i szkoły.Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego Oddziału Przewozów Regionalnych, Polregio

Wiosną podróżnych czekają natomiast zmiany w połączeniach do Poznania. Pomiędzy Czerwieńskiem, a Zbąszynkiem będzie kursować komunikacja zastępcza. Utrudnienia mogą potrwać nawet pół roku.

Na czas modernizacji linii czekają nas utrudnienia, na odcinku Czerwieńsk – Zbąszynek. Podróżujący spotka się z autobusem w Czerwieńsku i przesiadką w Zbąszynku na pociąg.Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego Oddziału Przewozów Regionalnych, Polregio

W sumie Polregio przygotowało 26 nowych połączeń. Więcej o zmianach poniżej. W rozmowie też więcej o nowej ofercie, tzw. „Bilecie dobrych relacji”.

Download (PDF, 783KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00