ZIELONA GÓRA:

Politologia na UZ dla każdego. Bez względu na wiek, doświadczenie zawodowe oraz zainteresowania

Już za niespełna miesiąc ruszy nowy rok akademicki. A wraz z nim do uczelnianych murów – w systemie hybrydowym – powróci około 10 tysięcy studentów. W gronie tym znajdą się zarówno świeżo upieczeni maturzyści, jak i osoby o niemałym już dorobku zawodowym.

Bo między innymi na takich studentów czekają miejsca w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji. Mówi dr Piotr Pochyły, zastępca dyrektora instytutu.

Mamy specyficzną ofertę kierowaną także do osób, które kiedyś na studia nie poszły. Z różnych powodów. Mamy też zajęcia dla osób, które są aktywne zawodowo. Bo zajęcia zaczynają się po 16. I są to studia dedykowane dla osób pracujących.

Studia politologiczne to strzał w dziesiątkę przede wszystkim dla tych osób, które swoją przyszłość zawodową widzą w sektorze publicznym lub mundurowym. Ale nie tylko.

Absolwenci naszego kierunku pracują przede wszystkim w szeroko rozumianym sektorze państwa. Są też politykami i dziennikarzami. Te studia są studiami kompaktowymi. Bo dostajemy wiedzę z zarówno z zakresu polityki, jak i mediów, prawa.

Pochyły pochwalił się także prowadzonymi w instytucie badaniami. Analizie poddawane są między innymi samorządy lokalne, wpływ religii na politykę oraz sektor miękki, czyli tzw. smart city.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: