ZIELONA GÓRA:

POKOT, czyli teatralny świat do odkrycia przez młodych artystów

Zbliża się 11. edycja POKOT’u, czyli Ponoworocznych Konfrontacji Teatralnych. Podczas trzech dni na scenie Lubuskiego Teatru zaprezentowane zostaną najciekawsze teatralne zjawiska i kreacje. Zadbają o to aktorzy i twórcy amatorzy, którzy działają w różnorodnych teatralnych grupach, również tych młodzieżowych.

POKOT odbędzie się od 17 do 19 marca w Lubuskim Teatrze. Trzy dni występów, warsztatów, spotkań integracyjnych i ocen, będą szansą dla młodych twórców, na pokazanie siebie, swoich sztuk, umiejętności i jednocześnie uzyskanie wielu wskazówek, które mogą przydać się w przyszłości.

– Zaczynamy dzień od prób technicznych, potem uczestnicy mają prawo wybrać sobie warsztat aktorski. Po warsztatach jest uroczyste rozpoczęcie, spektakle, potem jest forum – otwarte forum z radą artystyczną. Jest to dosyć ciekawa sprawa, ponieważ uczestnicy mogą porozmawiać z radą artystyczną i uzyskać cenne wskazówki do dalszej pracy. – mówiła Olga Olejnik z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

W rozmowie nie zabrakło tematu, jak oceniać sztukę i wystąpienia teatralne oraz co tworzy i świadczy o tym, że dana grupa jest dobrze prosperującą. Odpowiedzi oraz sugestie znajdziecie w zapisie całej rozmowy, która znajduje się poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: