ZIELONA GÓRA:

Podaruj jeden z 500 uśmiechów. Dołącz do wirtualnej zbiórki dla dzieci

Ponad pół tysiąca kilometrów pokonanych w siedemnaście dni. Wrażenia? – Trudne do opisania, tego trzeba doświadczyć samemu – podsumowuje wyprawę na Główny Szlak Beskidzki ks. Marek Bożek, wikariusz parafii ewangelickiej w Zielonej Górze. W trakcie marszu istotny był jego cel: zbiórka na świąteczne prezenty dla dzieci ze Wschodu.

Inicjatywa pod hasłem „500 uśmiechów” miała związek z projektem „Góry Wolności”, w którym uczestniczy również żona ks. Marka Bożka. Choć sama wędrówka zakończyła się ponad tydzień temu, charytatywna zbiórka wciąż trwa. Jakie rezultaty przyniosła do tej pory?

Przez te siedemnaście dni, kiedy wędrowaliśmy, udało nam się uzbierać prawie 10 tysięcy złotych, dzięki czemu możemy przygotować prawie 150 prezentów dla dzieci zza wschodniej granicy. I tak naprawdę na tym nam bardzo zależało – żeby nie iść tylko dla siebie, żeby nie zrobić tylko tych kilometrów i mieć coś do napisania w CV, że przeszedłem najdłuższy szlak w Polsce, ale żeby także dać komuś coś dobrego, a przede wszystkim tym osobom, które są w potrzebie.

Do akcji można dołączyć poprzez stronę „Góry Wolności” w mediach społecznościowych. Tam znajduje się odnośnik do zbiórki, która będzie prowadzona do 30 listopada.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: