ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Po pijanemu pobił operatora piaskarki. Jakie zadośćuczynienie dla krewkiego mężczyzny?

– Warto docenić pracę naszych pracowników, bo jest ciężka – mówi o przedstawicielach Zakładu Gospodarki Komunalnej jego prezes Krzysztof Sikora, a tymi słowami przywołuje m.in. wydarzenie, które miało miejsce na początku grudnia.

Przypomnijmy, agresywny i pijany mężczyzna, nad ranem, na deptaku zaatakował operatora piaskarki, którego pobił, a także uszkodził maszynę. Sprawca dzięki nagraniu z miejskiego monitoringu szybko został złapany. Krzysztof Sikora mówi, że poszkodowany przedstawiciel ZGK niebawem wróci do pracy.

Wiele osób mówi, że nie ma nas na mieście. To jest dowód, że o 4 rano posypywaliśmy deptak. Takie rzeczy się zdarzają, pracownik dochodzi do siebie, za chwilę wróci do pracy. Sprzęt naprawiony. Będziemy się musieli rozliczyć ze sprawcą i szukać jakiegoś zadośćuczynienia. Przypomnę również wiosenne czy letnie zniszczenia kwiatów. Nie wiem, komu to sprawiło radość. Myślę, że sprawcy się jednak dwa razy zastanawiają, bo monitoring więcej nagrywa i pokazuje, że nikt bezkarny nie pozostaje.Krzysztof Sikora, prezes ZGK

Krzysztof Sikora zachęca do tego, by mieszkańcy docenili przedstawicieli ZGK, którzy dbają o to, aby w zimowej aurze na chodnikach było bezpiecznie. W świątecznym czasie też część pracowników musi dbać o czystość i porządek na deptaku oraz w innych miejscach Zielonej Góry.

W Rozmowie na 96 FM także sporo o gospodarowaniu odpadami. Przyrost śmieci wzrósł w kończącym się roku znacząco. – Przejechaliśmy śmieciarkami o 130 tys. km więcej niż w 2017 r.– zobrazował sytuację Sikora, z którym cała audycja do wysłuchania na wZielonej.pl.

Rozmowa na 96 FM 20-12

Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: